We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel AREFE GÜN TATİL EDİLDİ,REZERVASYONLAR HAREKETLENDİ

AREFE GÜN TATİL EDİLDİ,REZERVASYONLAR HAREKETLENDİ

Düşük seyreden Kurban Bayramı rezervasyonlarının, arefe günün de tatil edilmesiyle birlikte hareketlenmeye başladığını dile getiren Coral Travel&ODEON Tours İç Pazar Müdürü Vekili Mehmet Kamçı, “Bayram döneminin son hafta satışları ile belli ölçülerde toparlanmasını bekliyoruz” dedi.

arefegünününtatiledilmesirezervasyonları hareketlenidridi
Bayram dönemi tatil satışları hakkında değerlendirmelerde bulunan Coral Travel & ODEON Tours İç Pazar Müdürü Vekili Mehmet Kamçı, bu yıl rezervasyonların geçmiş yıllara kıyasla daha az hareketli olduğunu söyledi. Kamçı, “Bunda okulların yeni açılmış olmasının ve tatilcilerin kısa bir süre önce yaz tatillerini değerlendirmiş olmaları yatıyor. Ancak arefe gününün de tatil olacağı haberiyle birlikte son satış haftasına girerken talebin artmasını bekliyoruz” dedi. Kamçı, şunları söyledi:“TERMAL OTELLERDE ÇOK AZ ODA KALDI”“Tatilcilerin önemli bir bölümü havaların halen 30 derecelerde seyretmekte olduğu Antalya ve çevresini tercih ediyorlar. Bununla birlikte her bayram olduğu gibi Çeşme ve Bodrum da talebin fazla olduğu bölgeler. Sanatçılı programları ile Kıbrıs otelleri de şimdiden doldu sayılır. Kış sezonunun en çok talep gören tatil imkanlarından olan termal otelleri de unutmamak gerekiyor. Özellikle Afyon ve çevresindeki termal otellerde çok az oda kaldı.

“YURTDIŞI TURLARINA TALEP YOK DENECEK KADAR AZ”

Bayramın hafta sonuna denk gelmesi tatilcileri kısa 3-4 günlük programlar yapmaya itti. Geçmiş yıllarda haftalık ve daha uzun konaklamalı özelikle yurtdışı tur programları ciddi talep görürken bu sene bu programlara olan talep yok denecek düzeydeydi. Şu an için bayram satışları geçen yılın çok az gerisinde. Fakat son hafta satışları ile belli ölçülerde toparlanmasını bekliyoruz. Henüz tatil planı yapmamış misafirleri yılın bu son önemli tatil dönemini kaçırmamalarını, kış aylarına girmeden evvel bir detoks ve yenilenme fırsatı olarak değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz.”Turizmdebusabah

Yorum Yaz