We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler ALANYA TURİZMİNİN ENERJİ SORUNU KONUŞULDU

ALANYA TURİZMİNİN ENERJİ SORUNU KONUŞULDU

Akdeniz EDAŞ yetkilileri Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nde turizmcilerle bir araya geldi. Toplantıda enerji sorunları ve yatırımlar konuşuldu.

 10717846_768931803153079_839503988_n

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nde (ALTİD) yapılan turizm bölge dernek başkanlarının katıldığı toplantıya Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Akdeniz EDAŞ) Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, Pazarlama Satış ve Sözleşme Yönetmeni Engin Dikici ve Alanya Perakende Yönetmeni Niyazi İnce konuk oldu. Elektrik altyapısı ve bugüne kadar yapılan hizmetler ve eksiklikler konusunda fikir alışverişinin yapıldığı toplantı hakkında görüş bildiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Sezon başlangıcı, nisan ayında CLK Akdeniz EDAŞ Genel Müdürü Sayın Halit Bakal ve ekibi ile bizleri ziyaretinde bölgemiz adına görüşmüştük. Bugün de Alanya’daki altyapı yatırımları hakkında bilgiler aldık ve beklentilerimizi ilettik. Sağlanacak avantajlar noktasında faydalı bir görüşme oldu” dedi.

AKEDAŞ Bölge Koordinatörü Akboğa ise “Burhan Başkan ile daha önce bazı çalışmalarda bulunmuştuk. Bizlere olan desteği önemli. Özellikle batı bölgesinde enerji problemleriyle ve özelleştirmeyle ilgili sıkıntılarımız vardı. Varolan sorunları bilhassa takip ederek yakından ilgilendi. Bu ziyaretimizde de önümüzdeki sezon başına kadar Alanya genelinde tüm sorunları bitireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” dedi.

Yorum Yaz