We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ATF, tüm kaynak pazarları bir araya topladı

ATF, tüm kaynak pazarları bir araya topladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Selçuk Meral: “Antalya Turizm Fuarı, turizm ile ilgili tüm kaynak pazarları bir araya toplayan tek fuar oldu.”

Antalya Turizm Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, Antalya Turizm Fuarı’nın Türkiye turizm pazarını ilgilendiren dünyadaki tüm kaynak pazarları bir araya toplayan tek fuar olduğunu söyledi.

Antalya Kent Konseyi Turizm Grubunda fuar konusunda açıklamalarda bulunan Selçuk Meral, fuarın bu yıl 25 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu ve 680 turizm markasını bir araya getirdiğini belirterek, “Antalya Turizm Fuarı 680 turizm markasını bir araya toplayan bir marka haline geldi. Ziyaretçi konusunda da hedeflerimizi aştık. Bu yıl fuarın 5’ncisini yaptık.” dedi.

DESTEK ARTMALI

Fuar ile ilgili özellikle sivil toplum örgütlerinden yeterince destek alamadığını dile getiren Meral, ‘’Sivil Toplum Örgütlerinin daha fazla katkısını bekliyoruz. Sokağın dinamikleri de çok güçlü. Bu dinamikler ve sivil toplum örgütlerinin katkısı ile daha da güçleneceğiz. Antalya Turizm Fuarı dünyada turizm pazarına hitap eden tek fuar oldu. Fuara 2 bin seyahat acentesini yurt dışından getirdik. Toplamda son 5 yılda 10 bin seyahat acentesini Antalya’ya getirerek ulaşılması zor bir işi başardık. Ben Antalya turizm dinamiklerine çok güveniyorum. Fuar için ben tanıdıklarımın yanı sıra tanımadıklarımdan da destek aldım. Herkesin katkıları ile büyümemizi sürdüreceğiz.’’ diye konuştu.

Fuarın Antalya için bir marka haline geldiğine işaret eden Selçuk Meral şunları söyledi:

“Bu markaya sahip çıkılmalı. Akdeniz bölgesinde sadece turizm dinamiklerini bir arada toplayabilen başka bir fuar yok. İlk fuara katılan firmaların yüzde 98’i daha sonraki fuarlara da katılım gösterdi. Fuarlarda biz oyunu değiştirdik. Fuarın tasarımından başlayarak her şeyi değiştirdik. Fuarlar katılımcı için daha kolay ulaşılabilir olmalı ve hesaplı olmalı. Biz bunu da başardık.”

FUAR BAŞKA ÜLKELERDE DE DÜZENLENECEK

Selçuk Meral, “Turizm fuarı olarak turizm adına profesyonelleri Antalya’da buluşturmak için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştık. Amacımız fuarı uluslararası arenaya taşımaktır. Yani Yurt dışında da bu fuarı gerçekleştirmek. Çalışmalarımız bu yönde sürüyor. Başka ülkelerde de bu fuarı gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

Yorum Yaz