We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Hakan Tütüncü, “Antalya markasına değer katacak adımlar atmalıyız”

Hakan Tütüncü, “Antalya markasına değer katacak adımlar atmalıyız”

GM Haber Merkezi

Berfin Türegün

Antalya Turizm Fuarı’nın Başkanlar Sahnesi’nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’deki turizm destinasyonları arasında Antalya’nın önemine değindi.

Hakan Tütüncü, Antalya’nın Türkiye’deki turizm destinasyonları arasında önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerek, “Antalya dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Çok farklı bir serüvenden geçerek bugünlere geldi Antalya. Ayrıca Antalya’nın dünyada marka yönünü çok daha güçlendirmek istiyoruz. Bizlerin yerel yönetimler olarak Antalya markasına çok ciddi değer katacak adımlar atmamız lazım diye düşünüyorum. Hepimizin böylesi önemli bir sorumluluğu var.“ dedi.

“DOĞAL GÜZELLİKLER ANLAMINDA BAMBAŞKA BİR MERKEZ”

Antalya’nın hem doğal güzellikleri hem de kültürel miras anlamında çok zengin bir turizm merkezi olduğunu belirten Tütüncü şunları söyledi:

“Doğal güzellikler anlamında bambaşka bir merkez. Şimdi yeni dünyanın eşiğindeyiz, Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılına giriyoruz. Dünyanın günümüzde önümüzde bulundurduğu bir takım fırsatlar var. Dolayısıyla biz Antalyamızı binlerce yıllık medeniyet tarihinden süzülüp gelmiş o mirası, doğal güzellikleri en güzel şekilde öne çıkmış bir turizm merkezi olarak hayal etmeliyiz. Antalya’ya tatile gelen bir aile, deniz, kum, güneş istirahatindedir. Dünyanın en güzel yerinde tatil yapmış olurlar ve gerçekten dünyanın en güzel servislerinden birini alırlar bulundukları otelde. Mesela Antalya’da otel tatiline gelenlerin akşam üzeri Side tiyatrosunda kültürel bir ortamda da bulunabilme gibi fırsatları var. Ne kadar heyecan verici bir tatil bu. Aslında burada kendi medeniyet değerlerimize vurgu yapıyoruz, miraslarımızı ön plana çıkarıyoruz. Bunlarla birlikte turistlere rafine zevkler üretiyoruz. Nice ilklerin yaşandığı bir coğrafya üzerinde bulunuyoruz. Bu fırsatlarımızı ön plana çıkarıp, bunlarından üzerinden yeni bir turizm bakış açısı geliştirmemiz gerektiği kanaatindeyim.”

Yorum Yaz