We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bağlıkaya: İşverenlere tatil teşviği verilsin

Bağlıkaya: İşverenlere tatil teşviği verilsin

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, “işverenler teşvik edilerek çalışanların tatil imkanlarının artırılması” önerisinde bulundu.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, çalışanların tatil imkanlarının artırılması için işverenlere teşvik verilmesini önererek “Tatil teşvikleri vergiden düşürülebilir. İş performansı da artar.” dedi.

Bağlıkaya, tatil yapmayan bir insanın performansıyla yapanın çok farklı olduğunu vurgularak, “Çalışanların tatil imkanlarının artırılması için şirketlere teşvikler verilebilir. Çalışana verilecek tatil izninin yanında tatille ilgili verilecek teşviklerin vergiden düşülmesi işveren için bir motivasyon olur. İş performansına da yansır.” şeklinde konuştu.

Erken rezervasyonların da iyi gittiğini belirten Bağlıkaya, “İyi bir sene bekliyoruz. Biz bundan sonraki her yıl artış bekliyoruz. 2019 rekoru geride kaldı artık. 2023’ü baz alacağız bundan sonra. 2023’e bakıp 2023’ü geçtik mi, geçmedik mi bakacağız.” ifadelerini kullandı.

Yunan adalarına vize muafiyeti uygulamasına da değinerek, biraz fiyatların dengeleneceğini belirten Bağlıkaya, bazı yerlerde olması gereken fiyatın üç mislinin olduğunu ve bunların biraz törpüleneceğini ifade ederek bu durumun tüketiciye faydasının olduğunu anlattı.

Yorum Yaz