We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bakan Ersoy Turizm Geliştirme Ajansı İle İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

Bakan Ersoy Turizm Geliştirme Ajansı İle İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Bakan Ersoy Turizm Geliştirme Ajansı İle İlgili Beklenen Açıklamayı Yaptı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: “Devlet kaynaklarıyla 20 yılda alacağımız yolu Turizm Geliştirme Ajansı ile birkaç yılda kat edeceğiz” dedi.

mehmet ersoy

Türkiye’de her şeyi devletten bekleyen bir anlayışın hâkim olduğunun altını çizen Ersoy, devletin bütün sektörlere karşı sorumlu olduğunu ancak sektörün de yapılan tanıtıma ortak olması gerektiğini belirtti.  “Devlet kaynaklarıyla 20 yılda alacağımız yolu Turizm Geliştirme Ajansı ile birkaç yılda kat edeceğiz” dedi.

Ajans yönetiminin çoğunluğunu sektör oluşturacak

Turizm Geliştirme Ajansı yönetim kurulunun çoğunluğunu özel sektörün oluşturacağını ifade eden Ersoy, devletin yanı sıra sektörden toplanacak kaynağın nereye harcanacağına yine onların karar vereceğini söyledi.

Yönetim kurulunun görevi operasyon olmayacak

Turizm Geliştirme Ajansı yönetim kurulunun görevinin operasyon yapmak olmayacağını da belirten Ersoy, yıl içerisinde yapılacak toplantılarda operasyon ekiplerince hazırlanan bütçeleri onaylayacaklarını, icra kurulu tarafından da bu bütçelerin denetleneceğini ama operasyon işinin tamamen profesyonellerden oluşmuş kadrolarca yapılacağını söyledi.

Ajans müşteri memnuniyetini de ölçecek

Turizm Geliştirme Ajansının odaklandığı markalaşma için tanıtımda süreklilik olması gerektiğine vurgu yapan Bakan Ersoy, “Dünyanın en büyük markalarına bakın, ezbere biliyoruz. ‘Niye tanıtım yapıyoruz olmaz.’ yapmak zorundasınız” dedi. Türkiye’de turizmi 81 ile yaymak gerektiğini söyleyen Ersoy, kurulacak olan ajansın Türkiye’ye gelen turistin memnuniyetini de bölge bölge ölçeceğini dile getirdi.

“Sanatçılarımızın 20 yıllık sorununa çözüm getirdik”

Kültür ve turizmin kesinlikle ayrılmaması gerektiğini ifade eden Ersoy, “Kültürünüzle, sanatınızla, arkeolojik değerlerinizle rakiplerinizden ayrışıyorsunuz. Bunları ne kadar geliştirmeyi başarırsanız turizmde o kadar şanslı olursunuz. İnsanlar sizin yaşam tarzınıza da geliyorlar, sadece denize ve güneşe değil. Biz geçmişimize ne kadar sahip çıkar, kültür sanat kimliğimizi ne kadar geliştirirsek şansımız da o kadar artıyor.” dedi

 “4 bine yakın işçi alıyoruz”

Ersoy, 4 bine yakın işçi alacağız, ortalama 600’e yakın arkeolog alacağız, bu sayı 800’e kadar çıkabilir, dedi. 250 civarında da sanat tarihçisinin istihdamını bu süreç içinde gerçekleştireceğiz. Bu alımları 3 yıl içerisinde yapacağız. Kazı sürelerini de hızlandırmış olacağız.” Dedi

Müze kart fiyatları sabit kalacak

Müzelerle ilgili nitelikli turisti hedeflediklerini dile getiren Ersoy, Müzekart’ın fiyatını artırmayacaklarını vurguladı.

Yorum Yaz