Ürgüp’te Doğa Harikası Üzerine Yapılan Asansör Kaldırıldı

Güncel 11 Temmuz, 12:52'de eklendi

Ürgüp’te Doğa Harikası Üzerine Yapılan Asansör Kaldırıldı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki bir otelin dış kısmında bulunan ve doğal görüntüyü bozduğu gerekçesiyle tepkilere neden olan asansörün kaldırıldığı bildirildi.

Ürgüp

Ürgüp Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Yunak Mahallesindeki turistik konaklama tesisinin dış kısmına yaptırılan asansörün, bulunduğu yerden kaldırıldığı söylendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya’ya Gelen Turist Sayısında Yüzde 71 Artış

Kapadokya’ya Gelen Turist Sayısında Yüzde 71 Artış

Türkiye’de doğa ve tarihin birleştiği bölgelerden Kapadokya, haziran ayında 428 bin 230 yerli ve yabancı turist ağırladı.

Nevşehir Valiliği’nin açıklamasına göre, Kapadokya’daki tarihi ve turistik merkezleri Haziran ayında 428 bin 230 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Geçen yıl Haziran ayına göre yüzde 71 artış oldu.  Göreme Açık Hava Müzesi turistlerin yine ilgi odağı yine oldu. Müzeyi 144 bin 556 turist ziyaret etti. Hacı Bektaş Veli Müzesi 99 bin 705, Kaymaklı yeraltı şehri 66 bin 127 yerli ve yabancı turist ağırladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya Alan Başkanlığı, Konaklama Sayısını Artıracak

Kapadokya Alan Başkanlığı, Konaklama Sayısını Artıracak

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulmasıyla, kararların tek elden alınacağını ve uygulamada hızlılık yaşanacağını, söyledi.

Mustafa Açıkgöz, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulmasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Açıkgöz, Türk turizmi ve Kapadokya bölgesinin adına çok güzel bir iş yapıldığını söyledi. Dünyada örneği çok az olan bu alan yönetimiyle ilgili büyük bir işe imza atıldığını belirtti. Kapadokya’nın sanayi ve tarımla ilgili de büyük atılımları olduğunu ifade etti.

“Hızlılık Ve Birlik Sağlanmış Oldu”

Açıkgöz:”Alınan koruma kararları uygulanırken çok gecikme yaşandı. Şimdi ise kararlar tek elden alınacak. Ve uygulamada hızlılık ile birlik sağlanmış olacak” dedi.

“Turist Sayısı Artacak”

Mustafa Açıkgöz, 2023 yılı için 7 milyon turist hedeflediklerini, bu yıl için şimdiye kadar 3 milyon turistin bölgeye geldiğini söyledi. Bunların 1,5 milyonunun bölgede konakladığını belirtti. Açıkgöz, Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulması ile bölgede konaklayacak turist sayısı da artacak, dedi. Balon turlarına ilişkin “Bölgede yaklaşık 600 bin insan balonla uçarak, 1 saatlik uçuş süresinde Kapadokya’nın bütün güzellikleri görülüyor. Amacımız balon festivali yapmak. Biz balonun Kapadokya’ya ait olduğunu bütün dünyaya gösteriyoruz. Bu güzelliği, sporu başka bir yerde yapmaları imkansız” açıklamalarına yer verdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.