We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bakan Nebati: Turizm gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz

Bakan Nebati: Turizm gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Ülkemiz, Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, katma değerli üretim anlayışını benimseyerek ihracatı teşvik etmekte ve bu yolda kararlılıkla ilerlemektedir. Bu model ile döviz kurlarında zaman zaman yaşanan hareketliliğin etki alanı da zayıflamaktadır” dedi.

Bakan Nebati, Twitter’daki hesabından ‘Türkiye Ekonomi Modeli’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Nebati, model ile döviz kurlarında zaman zaman yaşanan hareketliliğin etki alanının zayıfladığını belirterek, “Ülkemiz, Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde, katma değerli üretim anlayışını benimseyerek ihracatı teşvik etmekte ve bu yolda kararlılıkla ilerlemektedir. Bu model ile döviz kurlarında zaman zaman yaşanan hareketliliğin etki alanı da zayıflamaktadır. Nitekim, ülkemiz 2022 yılının ilk yarısında büyüme bakımından diğer ülkelere kıyasla çok daha olumlu bir performans göstermeyi başarmıştır” dedi.

Bakan Nebati, Türkiye’nin ekonomik geçiş sürecinde olduğunu kaydederek, “Türkiye, daha fazla üreten ve daha fazla ihracat yapan bir ekonomiye dönüşüyor. Sektörlerimiz, bu kökten değişimi hissediyor ve gelirlerini artırıyor. Biz, alın terimizle üreterek kazanmayı, ihracat ve turizm gelirlerini artırarak cari dengeyi sağlamayı hedefliyoruz. Bizler bu yolda ilerledikçe, tarihte hiç olmadığı kadar güçlü bir kredibiliteye birlikte ulaşacağız. Bu anlamda, ülkemize yönelik yapılan değerlendirmelerin, yakın zamanda, durgunluk ve enflasyon ile mücadele eden gelişmiş ekonomilerden ayrışan tüm pozitif yönlerimizle çok daha olumlu seyredeceğine şahitlik edeceğiz. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz