We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel BAKANLAR KURULU’NDAN TURİZME YENİ DESTEK PAKETİ ÇIKABİLİR !

BAKANLAR KURULU’NDAN TURİZME YENİ DESTEK PAKETİ ÇIKABİLİR !

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Turizme yeni destek paketi çıkabilir!

Hükümet, zor durumdaki turizm sektörüne istihdam desteği paketinin ardından yeni bir hamleye daha hazırlanıyor. Bugün Bakanlar Kurulu’nda da “turizm” sektörüne yönelik ek tedbirler masaya yatırılacak. Antalya ve Muğla’da başlatılan istihdam destek paketinin, turizmin yoğun olduğu İzmir, Aydın gibi illerde de uygulanması öngörülüyor.

Hükümet, zor durumdaki turizm sektörüne istihdam desteği paketinin ardından yeni bir hamleye daha hazırlanıyor. Bugün Bakanlar Kurulu’nda da “turizm” sektörüne yönelik ek tedbirler masaya yatırılacak. Antalya ve Muğla’da başlatılan istihdam destek paketinin, turizmin yoğun olduğu İzmir, Aydın gibi illerde de uygulanması öngörülüyor. İhracat kapsamına alınacak turizm sektörünün KDV desteği ve Eximbank kredileri ile nefes alması sağlanacak. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, birkaç hafta içinde turizmle ilgili ek tedbirleri devreye sokacaklarını belirterek, “Kimse endişelenmesin. Kayıplarımızı karşılayacak güçteyiz. 2016’yı telafi ederek gelecek yıl yeni atılımlarla çıkacağız” dedi.

EK TEDBİRLER DEVREDE

Zeybekci, turizmin bugün yapılacak Bakanlar Kurulu’nun gündem maddelerinden biri olacağını belirterek, çözüme yönelik çalışma yaptıklarını bildirdi. Sabah’ın haberine göre, turizmin ihracat sayılması konusunda çalışıldığını belirten Zeybekci, “İhracat gibi gördüğünüz zaman KDV iadesi kapsamına alınmasıyla ilgili bir yaklaşımımız var. Yabancılara konut satışının döviz kazandırıcı hizmete sayılması gerçekçi olmaz. Otele gelen bir yabancıya satılmış hizmet faturadan sayılmalı” diye konuştu.

Yorum Yaz