We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel BAŞKAN ADAYI TÜTÜNCÜ: TURİZMİN GELECEĞİ İÇİN EN ÖNEMLİ FAALİYET TRAFİK, ULAŞIM VE ALT YAPI

BAŞKAN ADAYI TÜTÜNCÜ: TURİZMİN GELECEĞİ İÇİN EN ÖNEMLİ FAALİYET TRAFİK, ULAŞIM VE ALT YAPI

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, seçim çalışmalarını Manavgat İlçesi’nde sürdürdü. Tütüncü, Antalya turizminin geleceği için üzerinde duracakları en önemli belediyecilik faaliyetinin trafik, ulaşım ve alt yapı olduğunu söyledi.
Antalya’nın dört bir yanını gezen Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Alanya’dan sonra seçim çalışmalarına Manavgat ilçesinde devam etti. Tütüncü, Antalya’nın altın çağı’nın, Manavgat’ında altın çağı olacağını belirterek, “Manavgat’ın yeni nesil belediyecilik uygulamaları ile tanıştıracağız. Hepimizin işinin, aşının büyüyeceği bir Antalya’yı Manavgat’a vaat ediyoruz.“ dedi.
Turizm girdilerini en yükseğe çekmek için Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile çalıştıklarını belirten Tütüncü, “Bu çalışmalarla; Manavgat’ın esnafından tüccarına, çiftçisinden turizmcisine kadar herkesin kazanacağını söyledi.

TURİST LONDRA’DAN 4 SAATTE GELİYOR
Antalya Havalimanı yolcu kapasitesine değinerek, Antalya Havalimanı’nın 2025’te 50 milyon, 2038’de ise 82 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağını belirten Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Dünyanın en güzel otellerine sahip olsanız, dünyanın en iyi hizmetini verseniz, dünyanın en iyi ören yerlerine, müzelerine sahip olsanız, O turistleri iyi bir belediyecilik hizmeti ile karşılamalı ve uğurlamalısınız.” diyerek, trafik ve ulaşım sorununa değinen Tütüncü, “ Londra’dan Antalya’ya 4 saatte gelen turist Havalimanından oteline 4 saatte gidiyor. Böyle bir rezalet kabul edilebilir mi? İşte biz! Şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz. Yeni, turizm yolları açıyoruz. Antalya-Alanya Otobanı’nı yapıyoruz. Mevcut D-400’ü geliştiriyoruz. Turistin havalimanı-otel arasındaki 4 saatlik nakil süresini daha da kısaltıyoruz. Bizim heybemizde hizmet var. Bizim heybemizde tarımsal üretimi destekleyecek ve hayvancılığı destekleyecek teşvikler var. Herkesin üretip, herkesin birlikte kazanacağı bir Antalya inşa edeceğiz. “dedi.

MAVİ BAYRAKLARIMIZ TEHLİKEYE GİRMESİN
Oteller bölgesinin sorunlarına değinen Tütüncü, “Bugün oteller bölgesinin en önemli problemi alt yapı sorunları… Yarın mavi bayraklı denizlerimize zarar gelirse, bunun hesabını kim verecek? Mavi bayrağımız tehlikeye girerse, bu belediyecilikteki ihmalin faturasını kim ödeyecek? Herkes bir umutla sezonu bekliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, turizm alt yapılarını ihmal etme gibi bir durumumuz söz konusu olamaz. Öyle bir lüksümüz var mı? Yaklaşan bu tehlikelere karşı gerekli hazırlıklarımızı yaptık, alt yapımızı güçlendireceğiz, ulaşım ağımızı güçlendireceğiz, turizmi potansiyel bir değere dönüştürecek yeni nesil uygulamalarla şehre değer katacağız ve şehri kazandıracağız. “ diye konuştu.

Yorum Yaz