We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Basketbola Nirvana imzası

Basketbola Nirvana imzası

Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden biri olan Kilit Hospitality Group’a ait Nirvana Cosmopolitan Hotel ve Cosmos Sports Center, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) da desteğiyle Avrupa basketbolunun buluşma noktası olacak.

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) tarafından düzenlenen geleneksel TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası, bu sezon Nirvana Basketball Weeks etkinliği kapsamında Nirvana Cosmopolitan Hotel bünyesinde gerçekleştirilecek. Antalya’nın ev sahipliği yapacağı bu önemli etkinliğe yüzlerce basketbolcu, yönetici, antrenör, hakem ve basketbolseverin katılması bekleniyor.

Nirvana Basketball Weeks organizasyonunun ilk adımı bugün Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilen Basın Toplantısı ve imza töreniyle atıldı. Organizasyonla ilgili yapılan açıklamaların ardından TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz ve Kilit Grup Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kilit etkinlikle ilgili anlaşmayı karşılıklı imzaladılar.

Burçin Badem: Basketbol masasındaki tüm paydaşlar bir araya gelecek
Basın toplantısının moderatörlüğünü de üstlenen Nirvana Hotels Sportif Direktörü Burçin Badem, bu organizasyon fikrinin bir basketbol zirvesi gerçekleştirmekle başladığını, TBF ve TÜBAD’ın destekleriyle çok daha kapsamlı bir organizasyona evrildiğini söyledi. Nirvana 3×3 Basketbol Turnuvası ile 4 Eylül’de başlayacak etkinliğin, birden fazla turnuvaya ev sahipliği yapacağını ifade eden Badem, “Nirvana Basketball Weeks kapsamında; basketbol masasındaki tüm paydaşların, tüm görev elemanlarının kendi konularında bilgilerini paylaşacağı ve bilgilerini büyüteceği bir zirve de gerçekleştirilecek. Bu zirvenin yanı sıra basketbol hakem ve değerlendiricileri ile antrenörler için de seminerler düzenlenecek” dedi.

Dr. Serhan Antalyalı: Basketbola değer katacak bir organizasyon

TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak etkinliklerimiz ve eğitimlerimizi zaman zaman bu güzel ortamda yapıyoruz. Bizlere kucak açtığınız için ve basketbola değer katacak organizasyonları için Kilit ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bizim de federasyon olarak bu organizasyonda küçücük bir katkımız bile olursa ne mutlu” diye konuştu.

Fırat Eser: Çok yoğun bir program olacak

Böyle bir etkinliğin bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, “TBF olarak burada böyle bir basketbol haftası düzenledikleri için Kilit ailesine çok teşekkür ediyorum. TBF olarak biz bu organizasyonun destek kısmında yer alıyoruz. Benim de üyesi olduğum TÜBAD tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Mehmet Baturalp Turnuvasının bu şekilde taçlandırılmasının çok iyi olacağını düşünüyorum. Turnuvalar, seminerler arasında bir Zirve ile çok yoğun bir program olacak. İlki bu yıl yapılacak etkinliği devam ettirebilmek dileğiyle, tüm paydaşlara bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

Çetin Yılmaz: Kilit ailesinin katkısı ve TBF’nin desteği çok önemli

TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, Mehmet Baturalp Turnuvasının bu yıl on altıncısını düzenleyeceklerini belirterek, başta bu organizasyonu bir başka kulüple gerçekleştirdiklerini, o kulüp kapanınca da dernek olarak devam ettirmeye çalıştıklarını söyledi. Yılmaz bu organizasyonun önemiyle ilgili olarak şöyle konuştu:
“Turnuva bu sene Kilit ailesinin organize ettiği Basketbol Haftası gibi büyük bir organizasyonun çatısı altında gerçekleşecek. Basketbol Antrenörleri Derneği zor günlerde devreye giren, üyelerini destekleyen bir dernek. Kilit ailesinin katkısı ve TBF’nin desteği bunun için de çok önemli. Bu etkinliğin basketbol eğitimine büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Geçenlerde okuduğum bir rapora göre Türkiye Milli Basketbol takımımız Dünya ilk üçünde yer alıyor. Bu, altyapıdan yetişen çocukların alın teri ve Türk koçlarının onlara verdiği eğitimle oluyor. Tüm antrenörlerimiz adına, Kilit ailesine çok teşekkür ediyorum.”

Hakan Yavuz: Çok büyük emek var

Basketbol Haftası içerisinde gerçekleştirilecek turnuvanın ardından, 2024 Şubat’ında Türkiye Kupasında ilk sekize kalamayan takımlarla ilgili bir organizasyona hazırlandıkları bilgisini de veren TÜBAD Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz; “Bu tesisin yapılmadan önceki hali, şimdiki hali ve geldiği nokta, aslında burada daha neler yapılacağının bir göstergesi. Çok büyük emek var. Gerçekleştirilecek organizasyon sahiden içi dolu bir organizasyon. Basketbol paydaşı çok sayıda insanın bilgi birikimlerini paylaşacağı bir organizasyon olacak. Kilit ailesi, federasyonumuz ve derneğimizle bu organizasyonu çok daha ileri seviyelere götüreceğimize inanıyorum. Şu anda bu aile içerisinde bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Korhan Alşan: Turizmi çeşitlendirmek açısından da çok doğru bir hamle

Sözlerine TBF, TÜBAD’a desteklerinden ve basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek başlayan Nirvana Hotels CEO Korhan Alşan, Kilit Grup ve Nirvana Hotels olarak turizm ürünlerini çeşitlendirmeyi çok önemsediklerini söyledi. Alşan şöyle devam etti; “Turizmin başkentinde hep konuştuğumuz bir şey var; riskleri azaltmak için pazarları ve ürünleri çeşitlendirmeliyiz diyoruz. Nirvana Cosmopolitan tam da bu noktada bir rol model olmaya aday olarak doğdu ve sporu başköşeye koyduk. Antalya golf ve futbolla öne çıkmış olmasına rağmen aslında birçok spor çeşidine çok uygun bir coğrafi konuma sahip. Müthiş doğal güzellikleri var. İklim çok uygun. Hemen yanı başında çok güzel dağlar var. Muhteşem bir deniz var. Dünyanın hemen hemen her yerinden uçuş frekansları var. Bu özellikleriyle spor turizmi açısından da son derece dikkat çekici bir nokta. Biz de bunun farkındalığıyla spora yatırım yapmaya karar verdik. Özellikle böyle bir tesisin içerisinde, kapalı spor salonu gibi profesyonel bir altyapının çok doğru bir hamle olduğunu düşünüyorum.”

“Basketbol Antalya’da yeni bir sayfa açabilir”

“Kilit ailesinde profesyonel ve amatör çok sayıda basketbol oynamış insan var. Hafta sonları kendi aramızda basketbol oynuyoruz. Basketbolu seven bir tarafımız var. Antalya’nın da çok önemli bir altyapısı ve çok kuvvetli bir potansiyeli olduğunu biliyoruz. Bu yapılacak olan organizasyon çok çok önemli. Türkiye basketbolu için de çok önemli. Bu zirve vesilesiyle basketbolun her aşamasında çalışan duayenlerin çok önemli fikirlerine, yaratıcı düşüncelerine tanık olacağımızı düşünüyorum. Belki basketbolda Antalya’nın yeni bir sayfa açacağına, Antalya’nın dikkat çekeceğini düşünüyorum. Bu organizasyon aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi. Antalya’da Cosmos Sports Center altyapısından yetişecek basketbolcuların bir gün dünyanın çeşitli yerlerinde önemli noktalarda Türkiye’yi temsil edebileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda bu organizasyon bizler için çok önemli.”

“Dünyanın en önemli takımlarını ağırlayacağız”

“Türkiye’nin çok önemli basketbol takımları, Anadolu Efes, Beşiktaş, Galatasaray, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve yurt dışından ÇSK Moskova gibi basketbol dünyasının en önemli takımlarının da bu turnuvalarda centilmenlik kapsamında rekabet edeceğini belirtmek istiyorum. Bu takımları hep birlikte tüm Antalya’ya, tüm Türkiye’ye, belki de tüm dünyaya izletmiş olacağız. Bu anlamda da çok çok önemli olacak.”

Sıradaki adım Nirvana Spor Kulübü

“Burada daha önce çok sayıda uluslararası organizasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Dünya Snooker Şampiyonası gibi. Sonra Kadın Milli Voleybol takımlarını ağırladık. Burası tam bir spor oteli diyebilirim. İnanıyorum ki; bu organizasyon TBF ve TÜBAD’ın da desteği ve basın mensuplarının katkısıyla müthiş bir organizasyon olacak. Biz spora yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yakın vadede, özellikle basketbolda yeteneği olan ama imkanı olmayan çocuklara destek vereceğimiz, Nirvana isimli bir spor kulübü kuruluşuna da imza atacağız.”

Pelin Kilit Hüner: Turnuvanın Kilit ailesiyle birlikte gerçekleşmesini çok önemsiyorum

Basın toplantısının son konuşmacısı Kilit Grup Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kilit Hüner, uzun yıllar basketbol oynamış biri ve bir anne olarak, sporun ülkemizde bir meslek gibi görülebilmesi için böyle organizasyonların çok önemli olduğuna dikkat çekti. Hüner şunları söyledi:
“Şu anda bu masada Türkiye Basketbol Federasyonu ve TÜBAD ile beraber oturmamızın arkasında aslında ortak değerlerimiz yatıyor. Kilit ailesi olarak; değerleri yeni nesillere aktarmayı önemseyen, bunu bir görev gibi ve sorumluluk bilinciyle yapan bir aile olduğumuzu düşünüyorum. Toplantılarda, etkinliklerde markalarımızı tanıtmaya çalışıyor olsak da aslında önemli olan o markaların arkasında yatan değerler oluyor. Bu projenin, bu turnuvanın Kilit ailesiyle birlikte gerçekleşiyor olmasını çok önemsiyorum. Çünkü bu organizasyonun değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasına büyük katkısı olacağına inanıyorum.”

NBW logo

16. TUBAD Mehmet Baturalp Turnuva Programı

12 Eylül Salı / CSKA – CRVENA ZVEZDA
13 Eylül Çarşamba / CSKA – PINAR KARŞIYAKA
13 Eylül Çarşamba / TÜRK TELEKOM – CRVENA ZVEZDA
14 Eylül Perşembe / GALATASARAY NEF – BEŞİKTAŞ EMLAKJET
14 Eylül Perşembe / ANADOLU EFES – PINAR KARŞIYAKA
15 Eylül Cuma / CSKA – ANADOLU EFES
15 Eylül Cuma BEŞİKTAŞ / EMLAKJET – TÜRK TELEKOM
16 Eylül Cumartesi / GALATASARAY NEF – PINAR KARŞIYAKA
17 Eylül Pazar / ANADOLU EFES – BEŞİKTAŞ EMLAKJET
17 Eylül Pazar / TÜRK TELEKOM – GALATASARAY NEF

Nirvana Basketball Weeks tam programına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz