We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Batum: Dalaman ikinci Belek olacak

Batum: Dalaman ikinci Belek olacak

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, sezona hakkında öngörülerini paylaşırken Dalaman’ın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Dalaman’da yeni golf projeleri ve otel yatırımlarının hayata geçmesiyle bölgenin “İkinci Belek” konumuna geleceğini ifade etti.

Gm Dergi- Sabriye Çay

Dalaman turizminin gelecek yıllarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dalaman ikinci Belek olma yolunda ilerliyor. Şu anda yakın çevresinde10 adet büyük beş yıldızlı otel var. Bunların altısı uluslararası zincir otel. Yakında Dalaman’da yeni golf projeleri ve yeni otel yatırımlarıyla ilgili tahsislerin açılacağını duyuyoruz. Bu gelişme de hayata geçerse ciddi bir turizm potansiyeli ve beraberinde istihdam bölgede gelişecektir.

Şu an ki doluluklarınız nedir?

Hilton Dalaman Sarıgerme olarak şu an ki doluluklarımız yüzde 40-50 seviyelerinde devam ediyor.

Sezon ne zaman başlar ne zaman biter?

Bizim için sezon mayıs başında başladı. Halen İç pazar ve Ukrayna  ve Polonya gibi birkaç münferit geceleme yapılan pazarlarla ilerliyoruz. Planlarımızı en kötü duruma göre kurguladık.  BDT ve İngiltere pazarları Ağustos ayında açılacak gibi. Bu pazarların açılması ile doluluklarımızın yüzde 70 ile 80’lere ulaşacağını tahmin ediyoruz. Şu an pandemi rakamları en önemli belirleyen unsur. Bu bağlamda vakalarda  artış olmazsa Kasım sonuna kadar Dalaman bölgesinde akışın devam edeceğini umuyoruz.

Yorum Yaz