We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bentour Reisen Komisyon Modelini Yayınladı

Bentour Reisen Komisyon Modelini Yayınladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Bentour Reisen Komisyon Modelini Yayınladı

Bentour Reisen, Korona krizi sonrasında 2021 için komisyon modelini piyasaya sundu. Yine Seyahat acenteleri için istikrar ve planlama güvenliği sağlayan ilk tur operatörü oldu.

bentour

Bentour çok sayıda acil destek önlemleri alarak Türkiye’nin yanında olduğunu ve böylece de Türkiye uzmanlığını Seyahat acenteleri tarafından da gördüğü muazzam rağbet ile de tekrar kanıtlamış oldu.

Bentour Reisen Seyahat acentelerine likidite güvenliği sağlayabilmek için ödeme mantığını “ön ödemeyi aldıktan sonra acenteye komisyonunu ödeyerek” değiştirdi ve gelecekte de bu dağıtım modelini kullanmaya devam edecektir şeklinde açıklama yapan Bentour CEO’su Deniz Uğur, şu sözlerle konuşmasına devam etmiştir.

İstikrar özellikle bu gibi çalkantılı zamanlarda önemlidir.” diye ekliyor Deniz Uğur. “Şartlarımızı erken ilan ederek üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.”

 

Bentour Reisen ayrıca önümüzdeki mali yılda komisyon oranını korumayı amaçlamaktadır.

Seyahat acenteleri, paket tur rezervasyonu başına en az %11 temel komisyon almaktadır ve bunun için seyahat acentesinin taban ciroya ulaşması gerekli değildir. Temel komisyonun üzerine ise ciroya bağlı kademeli ve/veya süper komisyonlar gelmektedir.

 

 

 

 

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

 

Açık otel Web Sitesi büyük katkı sağlar

Tesislerimizin açılışları ve kapanışları ALTİD sekretaryası tarafından takip edilerek düzenli olarak güncellenmektedir. Bir amacımız da, açılış ve kapanışların sürekli takip edileceği güvenilir bir referans oluşturmaktır. Sitelerimizin kullanımını yaygınlaştırarak münferit rezervasyonlara bir nebze olsa da katkı sağlayabilmektir. Küçülen 2020 turizm pastasından alacağımız her bir rezervasyonun ve konaklamanın öneminin farkındalığıyla ALTİD olarak çalışmalarımız devam etmektedir.”

Yorum Yaz