We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Best Service Travel olarak %100 oranında pax artışımız var

Best Service Travel olarak %100 oranında pax artışımız var

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Best Service Travel Yönetim Kurulu Başkanı İkram Nizam ile BDT ülkelerindeki lüks segment misafir profilinin 2022 tatil taleplerini değerlendirdik. Nizam, geçen yıllara oranla, Rusya ve Ukrayna dışındaki tüm pazarlardan yüzde yüze yakın artış yaşadıklarını dile getirdi. Geçen sene pandemiden dolayı kayda değer bir Erken Rezervasyon dönemi geçiremediklerini ama bu sene  Rusya-Ukrayna savaşı başlayana kadar Erken rezervasyon döneminin çok iyi geçtiğini iletti ve bu yılki Antalya pax tahminlerini bizlerle paylaştı.

Türk Turizmi ve Antalya turizmine katkılarınızı sizden dinleyelim.

Best Service Travel olarak 2014 yılından beri Türkiye genelinde BDT ülkelerinden gelen misafirlerimize lüks hizmet veriyoruz. Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan gibi BDT ülkelerinden turist getirmekteyiz. Her yıl düzenlendiğimiz Workshop organizasyonlarımızda BDT acente partnerlerimizle ,otelci partnerlerimizi bir araya getirerek Türk turizmine kaliteli segmentte ürünler sunuyoruz. Bu yıl ki organizasyonumuza BDT Ülkelerinden toplam 250 seyahat acentesi partnerimiz katıldı. DMC olarak daha çok VIP oteller ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu yıl gündemdeki tüm olumsuz olaylara rağmen, biz hızımızı hiç düşürmeden devam etmekteyiz.

Bu yıl fiyat artışları oldu mu ?

Evet, fiyat artışlarımız oldu. En önemli nokta ise bunları müşterilere doğru şekilde anlatabilmektir. Maliyetler arttıkça , misafirimize sunduğumuz fiyatlar doğrudan etkilenmektedir. Ancak DMC olarak bir hizmet kalitemiz var ve misafirlerimize lüks seyahat deneyimini yaşatabilmek adına hizmet kalitemizi düşürmemeliyiz. Misafirlerimizde bizim vasıtamızla seyahat ettikten sonra bu fiyat artışlarının abartı olmadığını deneyimleyerek de anlıyorlar.

Bu yıl ki öngörüleriniz nedir?

Gündemdeki olumsuz olaylar devam ettiği için maalesef genel olarak bir düşüş yaşanacak ancak lüks segmentte bunu hissetmiyoruz. Hatta bu yıl daha uzun konaklama talepleriyle karşı karşıyayız. Biz karşı tarafa sunduğumuz hizmetin üst düzey olduğunu doğru bir şekilde aktarmışız ki bu da bize en iyi şekilde dönüyor. 2019 yılı  ya da geçen yılın altında rakamlarımız olmayacak. Rusya ve Ukrayna dışındaki pazarlardan beklentimiz genel olarak ortalama 500 bin turist civarında ve bu misafirlerin ne kadarını biz karşılayacağız ne kadarını diğer acenteler karşılayacak bunu biraz da zaman gösterecektir. Ama şu an ki aktif rezervasyonlarımız göz önüne alındığında ciddi bir artışın olduğunu gözlemlemekteyiz.

Sizce satışlarınızdaki artışları daha çok ne etkiledi ?

Pandeminin bitişi ile pandemi sürecinde göstermiş olduğumuz tanıtım faaliyetleri ve gayretimizin meyvelerini bu sezon topluyoruz. Bu da gösteriyor ki üst segment misafir kitlesi Antalya’ya gelmek için geçen sezondan hazır.

Bu yıl gündemdeki olaylar nedeniyle mutlaka zorluklar olacak, daha çok efor sarf edeceğiz.  Ancak güzel bir sezon geçirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ayrıca sizin aracılığınızla da Kültür ve Turizm Bakanlığına bizim gibi butik hizmet veren DMC acentelerine daha çok desteklemelerini istediğimizi ileteyim. Bu konudaki destekler ile birlikte DMC firmalarının Antalya’da lüks segmentte hizmeti en üst noktaya taşıyarak , Türk Turizmine katkıları da artarak devam edecektir.

Yorum Yaz