We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel BİSİKLET SPOR OTORİTERLERİNDEN ERCİYES YÜKSEK İRTİFA BİSİKLET KAMPLARINA TAM NOT

BİSİKLET SPOR OTORİTERLERİNDEN ERCİYES YÜKSEK İRTİFA BİSİKLET KAMPLARINA TAM NOT

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

 

12 Ülkeden 24 bisiklet spor otoriterleri, Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kamplarını inceleyerek tam not verdi.

Dünya bisiklet otoritelerince 2.200 metrede konaklama ve 1.000 – 1.400 metrede antrenman yapılabilen ve en az 21 gün süreli yapılması zorunlu gösterilen yüksek irtifa bisiklet antrenman kamplarına dünya çapında uygunluğu tesbit edilen Kayseri Erciyes’in global çapta tanıtımının gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen yerinde tanıtım gezisileri devam ediyor.

Kayseri Erciyes A.Ş. ve Oran Kalkınma Ajansı iş birliği ile yürütülen programın ikincisine; İtalya, Rusya, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Sırbistan, Finlandiya, Polonya, Malezya, Suudi Arabistan, İran, Kazakistan’dan bisiklet federasyon başkanları, kulüp yöneticileri, takım antrenörleri, bisiklet dergi editörleri gibi profesyoneller katıldı.

Nisan – Ekim ayları arasında yabancı bisiklet takımlarının yüksek irtifa kamplarını Erciyes’te yapmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen gezi ile bisiklet profesyonellerine ilk olarak Erciyes Turizm Merkezi’nin sahip olduğu imkânlar konusunda sunumlar yapıldı ve tesisler gezdirildi. Profesyoneller Erciyes ve çevresinde bulunan antrenman güzergâhlarını, asfalt yolların çeşitliliği ile kalitesini, konaklama tesislerini, bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerini gezerek tam not verdi.

Erciyes’in bisiklet kampları açısından dünyanın diğer dağlardaki kamp merkezlerinden her konuda çok daha avantajlı ve verimli olduğunu belirten spor adamları, kendilerinin bu tarz bilgilendirme gezileri vesilesiyle Erciyes’i tanımalarının çok isabetli olduğunu vurguladı. Katılımcılar, “Tüm dünyadaki bisiklet takımları şimdiye kadar ya İtalya-Livingo veya İspanya-Tenerrife Dağı’nda kamp yapıyordu ve buralarda birçok problemle karşılaşıyorduk. Erciyes ve çevresi teknik, sportif ve turistik manada çok zengin bir bölge ve bizim için mükemmel bir yer; ayrıca kamp maliyetleri de oldukça uygun. Takımlarımızı gelecek ilkbahardan itibaren Erciyes’e antrenmana getireceğiz ve eminiz ki burası duyuldukça tüm dünyadaki takımlar tarafından keşfedilecek bir lokasyon” dediler.

Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yön.Krl.Bşk. Dr.Murat Cahid Cıngı “Erciyes Yüksek İrtifa Bisiklet Kampları’na, profesyonel bisiklet takımlarını getirmek için başlattığımız bu tanıtım atağı ile çok pozitif geri dönüşler alıyoruz.  Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz yerinde bilgilendirme gezisinde, dünyanın dört bir yanından önemli ülkelerin bisiklet takımlarını ve spor adamlarını ağırladık ve kendileri Dağımız’a oldukça ilgi gösterdiler. Şimdiye kadar 40 kadar ülkenin uluslararası bisiklet takımlarını davet edip Erciyes’i tanıttık ve bu turlara ilkbaharla birlikte tekrar devam edeceğiz. Bütün hedefimiz Erciyes’i dört mevsim şehrimize katkı sağlayacak bir sportif merkez haline getirmek. Bu bilgilendirme turları vasıtasıyla önümüzdeki yıllarda Erciyes global bisiklet takımlarının kamp yaptığı bir merkez olarak ön plana çıkacak” dedi.

Yorum Yaz