We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Bu sezonda TUI Türkiye’ye tatil arzını arttırıyor

Bu sezonda TUI Türkiye’ye tatil arzını arttırıyor

Başarılı sezon açılışı: TUI Türkiye’ye tatil arzını artırıyor

  • TUI bu yaz Türkiye’ye 1,5 milyon turist getirerek kapasite büyütüyor
  • 2023 Yaz sezonu için tüm pazarlarda kapasite büyütmeye devam etmeyi planlıyor
  • 500.000 kadar TUI misafiri tatilini Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde geçirecek
  • Ege Bölgesinin her yerinden yüzlerce anlaşmalı otel TUI İcra Kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Hannover/ Fethiye, 20 Nisan 2022. Nisan ve Mayıs aylarında Türkiye’ye uçan yaklaşık 180.000 turistle TUI yaz sezonu Türkiye’de resmen başladı. Bu yaz artırdığı kapasitesiyle TUI 2022 yılı içinde 13 kaynak pazarından Türkiye’ye 1,5 milyonun üzerinde turist getirecek. Bu sayının 500.000 kadarı Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde, İzmir, Dalaman ve Bodrum tatil yörelerinde konaklayacak.

TUI İcra Kurulu üyeleri bugün Fethiye’de, 2023 Yaz sezonu Türkiye tatil programını genişletme planlarını görüşmek üzere Ege Bölgesi’nden 100 anlaşmalı otelle toplantıdaydı. Şirket, önümüzdeki yaz sezonunda 2019 yılındaki pandemi öncesi düzeylere göre önemli derecede daha çok sayıda konuk getirmeyi amaçlamakta.  TUI ayrıca, Türkiye’de kış programını geliştirme ve sezonu uzatma konusuna odaklanmaya da önem veriyor.

TUI, konukları arasında görmekte olduğu eğilimlerle ilgili bilgi paylaşımında da bulundu. Konukların güneşten mahrum kaldıkları tatil dönemleri telafi etme çabasıyla tatillerinin sınıfını yükselttiğine, rezervasyon sürelerini uzattıklarına, oda ve etkinlik sınıflarını yükselttiğine tanık olmakta.

TUI Group Pazarlar ve Hava Yolu Şirketleri Bölümü İcra Kurulu Başkanı David Burling, “TUI’nin Türkiye’ye yönelik kapasitesinin %90’dan fazlası paket tatilden oluşmakta, o nedenle, iniş yapan her uçağımız için, anlaşmalı otellerimizin hakkı güvence altında,” dedi. “Türkiye genelinde, turizm stratejimizde kilit rolü bulunan bin adet anlaşmalı otelle çalışıyoruz. Kapasitemizi daha da artırmayı görüşmek üzere Egeli iş ortaklarımızla yüz yüze görüşmek üzere Türkiye’deyiz ve 2023’te daha fazla tatilciyi buraya getirmek için onlarla birlikte çalışmak istiyoruz.”

TUI, 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de tatil organizasyonları gerçekleştiriyor ve gerek kendisine ait TUI havayolları gerekse iş ortaklığı yaptığı diğer şirketler aracılığıyla, kaynak pazarları ve tatil beldeleri arasında gidiş ve dönüş yönlerinde 12.000’den fazla uçuş sunuyor.

Barut Otelleri ile TUI için kurulmuş bir ortak girişim oteli olan TUI BLUE Sensatori Fethiye ‘de düzenlenen etkinliğe katılan TUI Group Mali İşler Müdürü Sebastian Ebel de, “Türkiye’de tatil konusunda konuklar için plaj ve kültür turizmi kombinasyonunun yanı sıra çok geniş bir otel ve kaliteli hizmet yelpazesinden de kaynaklanan güçlü bir talebin var olduğunu gördük. İnsanlar, iki yıllık pandeminin ardından seyahat etmek istiyor, ilkbahar ve yaz için adeta çoktan hazırladıkları bavullarıyla kapıda bekliyorlar. 2022’de turizm çok iyi bir yaz geçirecek ve bu, pandemi sırasında seyahat kısıtlamalarından özellikle ağır etkilenen ülkelere yarayacak. Konukların tatillerini başarıyla organize etmekte bizimle birlikte çalışan oteller, aile işletmeleri ve birçok yerel iş ortağımız için tablo çok olumlu görünüyor.”  dedi.

Yorum Yaz