We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Continent Hotel Kahramanmaraş Yakında Tekrar Açılıyor

Continent Hotel Kahramanmaraş Yakında Tekrar Açılıyor

Türkiye’yi yurt dışında başarı ile temsil eden ve yurt dışında en hızlı büyüme ivmesine sahip olan otel markalarını bünyesinde bulunduran franchise ve yönetim firması Continent Worldwide Hotels, Türkiye içinde de büyümeye devam ediyor.

2021 başında hizmet vermeye başlayan ve kısa sürede bölgedeki en iyi otellerin arasına giren, şehrin stratejik noktalarından biri olan Batı Çevre Yolu Bulvarı üzerinde bulunan Continent Hotel Kahramanmaraş, 6 Şubat 2023’de meydana gelen hazin depremden sonra hizmete ara verdi. Bina, bölgede depremden etkilenmeyen sayılı yapılardan biri oldu. Buna rağmen otelin yatırımcısı Orhan Akkoyun, oteli baştan sona yenileme ve binayı güçlendirme kararı aldı.

Konu ile ilgili bilgi veren, Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan, “Üzücü ve çok acı veren Kahramanmaraş depreminden sonra, otelimiz geçici olarak hizmete kapatılmıştı. Yoğun bir tempo ile devam eden yenileme, güçlendirme ve tadilat programı, tamamlanma sürecinin son ayağına geldi. Bölgede otel ve konaklama ihtiyacı oldukça fazla ve mevcut açık işletmeler talebe karşılık veremiyor. Otelimiz, takriben, Şubat 2024’de tekrar hizmete girecek. Akabinde ise, deprem öncesi plana aldığımız ek bina projemize de hız kesmeden devam etmek niyetindeyiz” dedi.

Mevcutta 80 oda, 300 kişilik toplantı odaları, 600 kişilik düğün salonu ve etkinlik alanı, en üst katında şehrin tüm manzarasına hakim bir restoran ve coffee shop alanı ile hizmet veren otel hizmetlerine yeniden başlayacak. Daha sonra, 76 odalık bir ek bina ile oda kapasitesini, 156 odaya çıkaracak.

Hava alanına 7 kilometre mesafede ve Piazza alış veriş merkezine 1.5 kilometre, Tarihi Kapalı Çarşı’ya 1.5 kilometre, Maraş Müzesi’ne 1 kilometre, Kahramanmaraş kalesine 3 kilometre, Yedi Kuyular Kayak Merkezi’ne ise 15 kilometre mesafede olan otel, bölgedeki yoğun talebin karşılanmasında yeniden destek olmaya başlayacak.

Kardeşler Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akkoyun “Bölgemiz çok büyük zorluklardan geçti. Zorlu bir sınav verdik. Bu süreçte, bizlere destek olan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. Otelimiz, deprem öncesi bölgenin en iyi ve tercih edilen otellerinden biriydi. Yeniden açılışımızı kısa sürede gerçekleştireceğimiz otelimizin bundan sonraki dönemlerde de en iyi otellerden biri olacağına inancım tam” dedi.

Yorum Yaz