We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Dünya tenisini Antalya’da ağırlıyoruz

Dünya tenisini Antalya’da ağırlıyoruz

Antalya’nın Manavgat ilçesinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) senyör takviminin en prestijli turnuvası olan ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası’nın açılış seremonisi tüm takımların katılımıyla 18 Mart tarihinde gerçekleştirildi. Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, “Dünya tenisi, bu hafta bizimle birlikte. Biz, yaptığımız her etkinliğin ülkemiz için bir kazanç olmasını planlayan bir federasyonuz. Dünyanın en iyisi olmak için çalışıyoruz” dedi.

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) senyör takviminin en prestijli turnuvası olan ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası 19 Mart-1 Nisan 2023 tarihleri arasında Antalya Manavgat’ta gerçekleştirilecek. 30-50 yaş arasında 5 farklı yaş kategorisinde dünyanın dört bir yanından sporcuların ülkesini temsil etmek için Antalya’ya geldiği turnuvada 37 ülkeden 163 takım ve yaklaşık bin 200 sporcu mücadele edecek. Şampiyonaya 40 Türk sporcu katılacak.

ITF Masterlar Komitesi Başkanı: Olunması gereken yerdeyiz
Organizasyonun gerçekleştirildiği Alibey Club’ta dün düzenlenen basın toplantısına Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Başkanı David Haggerty, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, ITF Masterlar Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Salma Mouelhi Guizani, Gürok Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat katıldı.

Toplantıda açıklama yapan ITF Masterlar Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Salma Mouelhi Guizani, Manavgat’ın ev sahipliğinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bugün burada olduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye Tenis Federasyonu’na çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kortları da gezdik, gerçekten çok iyi kortlar var. Olunması gereken yerdeyiz. Özellikle Antalya’nın tarihi de çok önemli bir değere sahip” ifadelerini kullandı.

Güral Argat: Turizmin kalkınmasında ve markalaşmasında etkisi büyük
Gürok Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat ise açıklamasında, “İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte sporun birleştirici ve iyileştirici gücü, hepimize iyi gelecek. Türkiye’de tenisin gelişmesi için uluslararası bu organizasyonların ülkemizde düzenlenmesi kritik bir öneme sahip. Spor organizasyonlarının turizmin kalkınmasında ve markalaşmasında önemli bir etkisi oluyor” şeklinde konuştu.

ITF Başkanı Haggerty: Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak kolay değil

ITF Başkanı David Haggerty ise Manavgat’ta oldukları için çok heyecanlı olduklarını belirtti. Deprem felaketinin ardından böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın kolay olmadığını ve Türkiye’nin her anlamda yanında olduklarını belirten Haggerty, “ITF olarak sizin yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. Kısa süre önce ciddi bir deprem felaketi yaşadınız. Bunun için çok üzgünüz. Bir yandan yaralarınızı sararken diğer yandan böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak kesinlikle kolay değil. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. İki hafta boyunca burada yaklaşık bin 200 sporcu mücadele edecek. Bu çok ciddi bir rakam. Bu durum, Türkiye’nin uluslararası tenis camiasında ne kadar güçlü bir yere sahip olduğunu gösteriyor. ITF yönetim kurulu olarak da burada 3 gün boyunca toplantılarımızı yapacağız ve oyuncularla görüşeceğiz. Burada çok fazla sayıda kort var. Bu anlamda da çok heyecanlıyız” açıklamasında bulundu.

“Tutkulu bir ev sahibi arıyoruz”

Bünyelerinde bulunan organizasyonlara ev sahipliği yapacak ülkeleri seçerken dikkate aldıkları kriterleri de açıklayan Hagerty, “Öncelikle tutkulu bir ev sahibi arıyoruz. Hevesli olabilmek çok önemli. Tabii ikinci sırada da kapasite ve kort sayısı geliyor. Dünyanın her yerinden gelen sporcuların rekabet içerisinde ellerinden geleni yapabilecekleri bir ortam olması gerekiyor, burada olduğu gibi” dedi.

Yorum Yaz