We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Steve Heapy’den İspanya’ya ‘kışkırtıcı ve saldırgan’ tepkisi

Steve Heapy’den İspanya’ya ‘kışkırtıcı ve saldırgan’ tepkisi

İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi Jet2 ve tur operatörü Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy, İngiliz turist bağımlılığını azaltarak Avrupa kıtasından daha fazla turist almayı hedeflediklerini söyleyen Lanzarote Belediye Başkanına tepki gösterdi.
İspanya’nın Kanarya Adaları’na bağlı Lanzarote’nin Belediye Başkanı Dolores Corujo; pazar çeşitliliğini sağlamak, Avrupa ana karasından daha fazla turist almak amacıyla İngiliz turist sayısına sınırlama getirmek istediklerini açıkladı.
Bu açıklamanın ardından Dolores Corujo’ya bir mektup yazan Steve Heapy, belediye başkanının ‘kışkırtıcı ve saldırgan’ olduğunu belirttiği yoruma açıklık getirmesini istedi. Corujo’ya gönderdiği mektubun aynısını Lanzarote’deki tüm otelcilere de yolladığını kaydeden Heapy, “İngiltere’den Lanzarote’ye en fazla turist götüren tur operatörü olarak, İngiliz turistler hakkındaki kışkırtıcı ve oldukça saldırgan yorumuyla neyi kast ettiğini ve İngiliz turist sayısını ne kadar azaltmak istediği sormak için onunla temasa geçtim” dedi.
Otel işletmecilerinin de aynı soruları sormaya başladığını kaydeden Heapy; Jet2’nun 2023 yaz ve kış sezonu için Lanzarote’ye 625 bin koltuk planladığını söyledi. İngiltere’den Lanzarote’ye yılda 1,3 milyon misafir gittiğini açıklayan Jet2 CEO’su, buna karşın adaya Almanya’dan 309 bin, Fransa’dan ise 115 bin misafirin gittiğini kaydetti.
Heapy, Jet2’nun Lanzarote’de 11 otel ve 46 villa işletmesi ile çalıştığını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz