We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Edinburgh Dükü Kupası Antalya’da başladı

Edinburgh Dükü Kupası Antalya’da başladı

Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen Edinburgh Dükü Kupası, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında ilk defa ülkemizde düzenleniyor. Yerli ve yabancı 34 sporcunun yarışacağı ve bugün ısınma turları yapılacak Turnuva yarın tamamlanacak. Turnuvadan elde edilen gelir 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlerin programa kazandırılması çalışmalarına kaynak olacak.

Dünyanın prestijli golf turnuvaları arasında gösterilen ve bu yıl ilk defa takvimde Türkiye’nin de yer aldığı Edinburgh Dükü Kupası’nın (The Duke of Edinburgh Cup) Türkiye ayağı Antalya Belek’te başladı.
Spor, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin oyuncu olduğu ve yurtdışından da katılımcıların olduğu toplam 34 sporcunun yarışacağı Turnuva’dan elde edilen gelir 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen gençlerin programa kazandırılmaları çalışmalarına kaynak olacak.
Antalya Belek’teki Gloria Golf Club’da gerçekleştirilen Turnuva’nın finalistleri İngiltere’de düzenlenecek Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.


“CUMHURİYETİMİZİN 100’NCÜ YILINDA PRESTİJLİ BİR GOLF TURNUVASI TÜRKİYE’DE”

Turnuvanın Türkiye ayağının koordinasyonunu üstlenen Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü kuruluş yılında dünyaca bilinirliği olan golf turnuvasında Türkiye’nin ilk defa yer almasının kendilerini gururlandırdığını belirtti.
Pelin Akın Özalp, “Dünyanın saygın golf turnuvalarından biri olan Edinburgh Dükü Kupası’nın Türkiye ayağının, 20-22 Ekim tarihlerinde Antalya, Gloria Golf Club’da gerçekleştirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne denk gelen bu özel turnuva, aynı zamanda TİKAV koordinasyonunda, gençlerimizin bireysel gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Uluslararası Gençlik Ödül Programı’nın ülkemizdeki 20’nci yılını da kutlamamızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

FİNALİSTLER WİNDSOR KALESİ’NDE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Edinburgh Dükü Kupası, Uluslararası Ödül Programı için düzenlenen prestijli bir golf etkinliği olarak biliniyor. Turnuvanın dünyanın farklı ülkelerinde hayata geçirilen her farklı etabındaki finalistler, İngiltere’de düzenlenen Edinburgh Dükü Kupası Dünya Finalleri’ne katılmaya davet ediliyor.
36 delikli Dünya Finali, Londra’ya yakın iki prestijli golf sahasında iki gün boyunca gerçekleşiyor. Ayrıca Windsor Kalesi’nde özel bir saha olan Kraliyet Hane Golf Kulübü’nün üyeleriyle ek bir dostluk maçı da oynanıyor. Ödül töreni yemeği, Kraliyet Ailesi’nden isimlerin katılımıyla Windsor Kalesi’nin düzenleniyor.

Yorum Yaz