We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel ERSOY: ANKARA’DA TURİSTLERİN GÖRMEDEN GİDEMEYECEKLERİ YENİ BİR ESER

ERSOY: ANKARA’DA TURİSTLERİN GÖRMEDEN GİDEMEYECEKLERİ YENİ BİR ESER

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara’da Turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. Ersoy, yaptığı açıklamalarda Ankara’nın ulaştığı tatmin edici turist sayısından, kültür, sanat ve turizm projelerinden bahsetti. X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda “Ankara’mıza turistlerin görmeden gidemeyecekleri yeni bir eseri daha kazandırıyoruz.” ifadesi dikkat çekti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un paylaşımı:

“Ankara’da Cumhuriyetimizin kalbi olan Ankara’mızın günümüzde 7 milyona yakın turist rakamına ulaşmasında büyük emekleri olan turizm sektörünün kıymetli temsilcileriyle bir araya geldik.

Ankara’yı akıllara ilk olarak kültür ve sanatın geldiği bir başkente dönüştürmek üzere hep birlikte büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

Doğasını ve tarihî değerlerini öne çıkardığımız Ankara turizm planımızda kültür ve sanatın turizmi destekleyeceği bir ekosistem de oluşturduk.

Ayrıca, Ankara’mıza turistlerin görmeden gidemeyecekleri yeni bir eseri daha kazandırıyoruz.

Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın uğrak noktası olacak olan Arkeoloji Müzesi’nin çalışmalarını Millet Bahçesi’nde başlattık.

Türk tarihinin başlangıcından günümüze kadar olan dönemi anlatacak müzemiz başkentin vazgeçilmezi olacak.”

Yorum Yaz