We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Hasan Yetkil “Antalya Turizminin Başlangıç Noktası Kaleiçi’dir”

Hasan Yetkil “Antalya Turizminin Başlangıç Noktası Kaleiçi’dir”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Hasan Yetkil “Antalya Turizminin Başlangıç Noktası Kaleiçi’dir”

AKOED – Antalya Kaleiçi Otelciler Ve Esnaflar Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yetkil, Lastminutefair kapsamında gerçekleşen Old Town & Kültür Turizmi başlıklı panelde 14 ülkeden gelen 1500 yurt dışı acentesine seslendi.  Yetkil; “Antalya, ilk kültür turizmiyle hareketlenmiştir, bunun da başlangıç noktası Kaleiçi’dir” vurgusu yaparak “Türk Turizmi’nin Kaleiçi gibi önemli kültürel ve tarihi değerlerinin dünyaya tanıtılmasında en büyük görev siz acentalara düşüyor” dedi.

kaleiçidir

Konuşmasında Yetkil; Türkiye’ye 10 defa gelip ilk kez Kaleiçi’ni  ziyaret edenler olduğunu öğrendiğinde çok şaşırdığını ve Kaleiçi’nin dünyaya tanıtılması noktasındaki çalışmalarına hız verdiğini ifade etti.Şu anda AKOED –  Antalya Kaleiçi Otelciler Ve Esnaflar Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak  Kaleiçi’nin tüm dünyaya tanıtılmasında her türlü proje için taşın altına elini koyarak canla başa çalıştığını belirtti.

Hasan Yetkil, Kaleiçi’nin Antalya turizmi için değerini şu cümlelerle acentalara anlattı. Yetkil;” Farklı ülkelerden turistlerin Kaleiçi’nde, pansiyonların bahçelerindeki şezlonglarda ya da evlerimizde misafir ettiğimiz dönemleri yaşadık. Antalya turizminin başlangıcı kültür turizmidir ve bunun da başlangıç noktası Kaleiçi’dir. Elimizde var olan bu değerimizi en iyi şekilde dünyaya tanıtmalıyız.”dedi.

KÜLTÜR TURİZMİ VE KALEİÇİ TANITIMINDA EN BÜYÜK GÖREV ACENTALARA DÜŞÜYOR 

Paneli dinleyen yurtdışı üst düzey acente yetkililerine seslenen Yetkil; “Türk Turizminde resort otelcilik önemli bir paya sahip ve başarılı bir model olarak yürütülüyor.Ancak Kaleiçi ve benzeri bir çok kültürel mirasımızın da ülke tanıtımında  ön plana çıkarılması gerekiyor.Kültür turizminin gelişmesinde  ve Kaleiçi’nin dünyaya  tanıtımında en büyük görev siz acentalara düşüyor.” dedi.

SELÇUK MERAL, YILMADAN, ISRARLA VE KARARLILIKLA LASTMİNUTEFAİR’İ  GERÇEKLEŞTİ

Hasan Yetkil; konuşmasının sonunda ise; “GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e ısrarla, yılmadan ve kararlılıkla ve bir çok engeli aşarak Lastminutefair’i  başarıyla gerçekleştirdi.”dedi.

 

 

 

Yorum Yaz