We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel “İKİ RUS HAVAYOLU, TAŞRA ŞEHİRLERİNDEN TÜRKİYE’YE TARİFELİ UÇUŞ İZNİ İSTEDİ”

“İKİ RUS HAVAYOLU, TAŞRA ŞEHİRLERİNDEN TÜRKİYE’YE TARİFELİ UÇUŞ İZNİ İSTEDİ”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı charter uçuş yasağını aşmak için havayolu şirketlerinin yasal girişimleri devam ediyor. Bu kapsamda, Rusya’da kurulu iki havayolu şirketinin Türkiye’ye  tarifeli sefer yapabilmek için resmi makamlara başvuruda bulunduğu bildirildi.
Türkiye yasağı tarifeli uçuşları kapsamadığı için THY, Aeroflot, Pegasus gibi şirketlerin Rusya-Türkiye hattındaki uçuşları sorunsuz devam ediyor.
Antalya ve İstanbul’a uçuş başlatmak üzere  devlet sivil havacılık kurumu Rosaviatsia’ya  yeni başvuruda bulunan şirketlerin Nordwind Airlines ve Pegas Fly oldukları bildirildi.
Lenta ajansı, Nordwind Airlines’ın Volgograd, Voronej, İrkutsk, Kazan, Krasnoyarsk, Nijni Novgorod, Omsk, Perm, Ufa, Çelyabinsk ve Habarovsk’tan her gün uçuş yapmak istediğini duyurdu.
Pegas Fly  ise İrkutsk, Krasnoyarsk, Samara, Perm ve Ufa’dan haftada iki gün uçuş izni istedi. Bu talepler şu an inceleme aşamasında bulunuyor.
Nordwind Airlines, Dalaman’a da 28 Nisan’dan itibaren uçuş izni almış ancak ilk seferin 26 Mayısa ertelendiği bildirilmişti.
Charter şirketi olarak bilinen Nordwind Airlines, tur operatörü Pegas Touristik’in uluslararası uçuşlarını yapıyor. Pegas Touristik, Türk şirketi olduğu ve yaptırım kapsamında olduğu gerekçesiyle yılbaşında izinleri iptal edilen şirketler arasında yer almış, ancak daha sonra hukuki süreç sonunda yeniden izinlerine kavuşmuştu. ( turkrus)

 

Yorum Yaz