We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İllez: 2021’de 8 milyon turist bekleniyor

İllez: 2021’de 8 milyon turist bekleniyor

İllez: 2021’de 8 milyon turist bekleniyor

Miracle Hotel Genel Müdürü Ahmet İllez sezonu değerlendirerek Rus pazarının açılması ile başlayacak hareketlilik ve sezonun devamını hakkındaki  öngörülerini paylaştı. İllez: “ Antalya’ya 2021 yılında 8 milyon turist bekleniyor.” dedi.

 

Rusya’dan 22 Haziran itibarıyla Türkiye uçuşlarının başlaması hakkında Ahmet İllez; “ Yaklaşık 1 milyon Rus turistin bu tarihi itibari ile kademeli olarak gelmeye başlayacaktır. Bugüne kadar açılışlarını erteleyen oteller,  açılış faaliyetlerini hızlandırarak misafir kabul etmeye başlayacaklar. Bu da bize özlenen bir sezon geçireceğimizin müjdecisidir. Bir sonraki aşama Hollanda ve İngiltere’nin de sisteme dahil olmasıdır ki bu da Akdeniz ve Ege’nin müşterek mutluluğu olacaktır.” dedi.

 

ERKEN REZERVASYONUN MEYVELERİNİ HAZİRAN’DA ALDIK

2020 ve 21 kış ayları çok zor ve neredeyse sıfıra yakın dolulukla geçirdiklerini ifade eden Ahmet İllez;  “Bu süreyi avantaja çevirip bakım, onarım be tadilat faaliyetinde olanlar ile spor turizmi için altyapısı olan bazı tesislerimiz kış aylarında ayakta kalabilme mücadelesi vermişlerdir.  Bu çok zorlu süreçte açık olan oteller sezona girerken almış oldukları erken rezervasyonlar ile sezon kıpırdamasını Nisan ayında başlatıp, Mayıs ayında yeşertip, Haziran ayında da meyvesini görmeye başladılar.” dedi.

ANTALYA 8 MİLYON MİSAFİR BEKLENTİSİ İÇİNDE

2021 turizm sezonu ile ilgili olarak genel bir değerlendirme yapan İllez “Geçen sene ağustos ayında başlayıp kasım ayında biten ve 3.5 milyon civarı misafir kabul eden Antalya bölgesi bu yıl 8 milyon misafir beklentisi içinde. Geçen sene sezon bitiminde ben bu rakamın 7 milyon civarında olacağını beklentilerim için de söylemiştim.” dedi.

TURİZM SEKTÖRÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KALICI ÖNLEMLER ALMALI

İllez pandeminin geleceği ve turizm sektörünün bu yönde nasıl bir yol haritası çizmesi gerektiği ile ilgili olarak sürdürülebilir ve kalıcı önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayarak  “Dünyanın maalesef mücadele ettiği ve kısa zamanda kesin sonuç alamayacağı bir problem. O nedenle DSÖ ve Ülkeler aşılamaya verdikleri önem ile güvenli ülkelere yolculuğa başlayarak bu yaşam tarzını bundan böyle kış aylarında az ancak yaz aylarında eskiden olduğu gibi sürdürecekler. Burada önemli olan ve öne çıkan güvenli olabilmek bunu kanıtlayabilmek ve böylelikle rakip ülkeler arasında en iyisi olarak faaliyetlerimizi sürdürmek olacaktır. Alınacak tedbirler bundan böyle kalıcı ve koruyucu olmalıdır. Sektörümüzün aşılanmış olması ve güvenli otel sertifikasyonuna sahip olması en büyük güvence olarak takdir toplamaktadır. Bir takım siyasi ve politik engellerle karşılaşsak ta bunlar geçici olmakta tüketiciler her zaman istedikleri sonucu er yada geç elde etmektedirler. Zor günler geçirilmiştir ve bir iki yıl daha zorluklar olacaktır, burada bizlere düşen en büyük fedakarlık personellerimize sahip çıkıp onları mağdur etmemektir” dedi.

Yorum Yaz