We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel İngilizler yaz tatilinde ne kadar harcayacak?

İngilizler yaz tatilinde ne kadar harcayacak?

Hilton tarafından yapılan bir araştırmaya göre; artan yaşam maliyeti nedeniyle destinasyon kararının verilmesinde fiyat en önemi unsur olacak. 2 bin İngiliz yetişkinin katıldığı Hilton anketinden elde edilen veriler, daha fazla harcama olacağını ve toplamda 98 milyar Euro’yu aşacağı belirtildi.

Seyahat başı harcama
Turizmdatabank’ın haberine göre, İngiliz bu yıl seyahatlerine yaklaşık 1.460 Avr0 harcayacak. Bu gerçekleşirse toplam harcama 98 milyar Avro olacak. Büyük aile tatilleri yapmayı planlayanların harcamaları da salgın öncesi bütçesini %34 aşacak. Öte yandan turistler yaklaşık üç seyahat yapacak.
Görüşülenlerin üçte ikisi (%66) aile tatilleri hazırlıyor. %49’u sevdikleriyle boş zamanlarını geçirmek için 2020’den daha uzun yolculuklar yapmayı planlıyor. %49’u çocuklarıyla, %46’sı eşleriyle, %23’ü ebeveynleri ve %11’i büyükanne ve büyükbabalarıyla seyahat etmeyi planlıyor.
Hilton’un 2022 Trendler raporu, İngilizlerin pandemi sonrası tatilleri için rezervasyon yaparken beş öğeye öncelik veriyor:
Yerel kültüre ve topluluğa dahil olmak (%49), ürdürülebilirlik (%48) ve aktivite dolu tatil (%48) . Buna karşılık, büyük gruplar halinde (%44) tatiller düzenlemek ve çok destinasyonlu geziler yapmak (%30).

Yorum Yaz