Sektörün Bankalara Borcu 138 Milyar

Güncel 15 Ocak, 14:43'de eklendi

Sektörün Bankalara Borcu 138 Milyar

TBMM Başkanlığına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması için Çetin Osman Budak bir soru önergesi sundu.  Budak, salgın sebebiyle turizmin  bankalara olan borçları 138 milyar liraya çıktığını ifade etti ve nakit sıkıntısı nedeniyle turizm yatırımcılarının otellerini satmaya başladığını belirtti.

Budak, önergede şu soruları yöneltti:

“Mart ayında vaka sayısının iki binli rakamlara düşeceği, nisan ayında ise sezonun başlayacağına dair öngörünüzün temelleri nelerdir?

Turizm sezonunun açılışı ile ilgili açıklamalarınız öncesinde Sağlık Bakanlığı ve beraberinde Bilim Kurulu ile pandemi süreci ve özellikle aşılama takvimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundunuz mu?

Bakanlığın ve Bilim Kurulu’nun bu konudaki görüşleri nelerdir? Sahibi olduğunuz seyahat acentenizin erken rezervasyonla satışa çıkmasının sezon açılışı açıklamanız üzerinde etkisi var mıdır?

Covid-19 Şeffaflık Endeksine göre 100 ülke arasında 97’nci sırada bulunan Türkiye’nin turizm alanında güvenilir ülke konumuna gelebilmesi için hangi önlemler hayata geçirilecektir?”

 

 

QM Awards 2020 Oylama Heyecanı Başladı

Heyecan ve merak ile beklenen, Türk Turizm Endüstrisinin en önemli ve kapsamlı ödülü olan QM Awards 2020 nin ilk tur oylaması başladı.  Bu yıl 11. kez düzenlenecek olan QM, 11 ülkede oylama heyecanı yaşatacak. 5 dilde gerçekleşecek olan oylama 15 Ocak (bugün) itibari ile iki aşamalı oylama sürecinde 15 Şubat tarihine kadar devam edecek. Kazananlar yine muhteşem bir gala gecesinde ödüllerine kavuşacak.

OYLAMA NASIL YAPILIYOR?

Her yıl www.qmawards.com ve www.gmdergi.com adreslerinden oylanabilen QM, iki aşamalı oylama sistemi ile gerçekleştirilmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.