We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kaldığı Otele Olumsuz Yorum Yazacak Turist Artık İki Kez Düşünecek

Kaldığı Otele Olumsuz Yorum Yazacak Turist Artık İki Kez Düşünecek

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Kaldığı Otele Olumsuz Yorum Yazacak Turist Artık İki Kez Düşünecek

Güney Asya ülkesi Tayland’a giden yabancı turistler, Tripadvisor gibi seyahat ve otel değerlendirme platformlarında olumsuz yorum yayınlamadan önce artık iki kez düşünmek zorunda. Amerikalı bir turist yazdığı olumsuz yorum nedeniyle “iftira suçlamasıyla” yargılanıyor.

Eournews’te yer alan habere göre ; Tayland’da tatilde giden Wesley Barnes, Tripadviser sitesinde yaptığı yorumda kaldığı otelden memnun kalmadığını yazdı.

Amerikalı turist yorumunda, personelin “nezaketsiz” olduğunu ve “kimseyi görmek istemiyormuş gibi” davrandıklarını söyledi.

Ancak Sea View Resort adlı otelin sahipleri yorumun gerçekleri yansıtmadığını iddia ederek, Barnes hakkında iftira suçlamasıyla dava açtı.

Amerikalı turist suçlu bulunması halinde en fazla iki yıl hapis ve 6 bin 300 dolar para cezasına çarptırılabilir.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

 

 

 

 

ATF’den Fark Yaratacak Teknoloji

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Turizm Fuarı, 26-27 Ekim 2020 tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile turizm endüstrisini bir araya getirmek.

üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

ATF, Türkiye’de ilk ve tek olacak 360 derece turizm fuar konseptiyle fuarcılık alanındaki iddiasını ortaya koyacak.

Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral konuyla ilgili detayları şu cümlelerle aktarıyor: “ATF, Antalya Turizm Fuarı, iletişim teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Daha önce de bildirdiğimiz gibi ATF tarihinden 1 ay önce kullanıma açacağı uygulama ile ziyaretçi profesyonel seyahat acenteleri katılımcılar  7/24 iletişime geçebilecek, randevular oluşturabilecek ve temas kurabilme imkanı bulacak. Bunu da anında 4 dilde tercüme ile birebir ve toplu iletişim ile yapılabilecek. Aplikasyonumuz ile çığır açacağımızın garantisini veriyoruz. Yine sadece ATF- Antalya Turizm Fuarı’na ait bir hizmet olacak olan bu uygulama ile organisazyonumuz ile gelen acentelerden iletişime geçemediğiniz kalmayacak.” dedi.

 

Yorum Yaz