We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KAZ DAĞLARI’NDA TURİZM ATAĞI

KAZ DAĞLARI’NDA TURİZM ATAĞI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde, sağlık hastanesi, rehabilitasyon merkezi, tatil köyü, yaşlı bakım evi gibi tesisleri içeren inovatif bir proje hayata geçiriliyor. Proje, Kaz Dağları’nın temiz havası ve termal suları ile sağlık ve tatil deneyimini bir araya getiriyor.

‘Kaz Dağları’nda Sağlık Odaklı Turizm Atağı’; Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım Beldesi’nde, sağlık turizminin yüzde 50 daha hızlı büyüyen bir sektör olduğunu göz önünde bulundurarak, ulusal ve uluslararası hasta potansiyelini kullanmayı hedefleyen inovatif bir proje başlatıldı. Proje, bölge halkının kalkınmasına ve yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlayacak. Sağlık ve Tatil İçin Kaz Dağları’nı Seçin Çanakkale’nin Yenice ilçesinde, sağlık turizmine yönelik inovatif bir proje gerçekleştiriliyor. Proje, ulusal ve uluslararası sağlık hastanesi, rehabilitasyon merkezi, sağlık odaklı tatil köyü, yaşlı bakım evi gibi tesisleri içeriyor. Proje, Kaz Dağları’nın doğal güzellikleri ile sağlık ve tatil deneyimini bir araya getiriyor.

Ulusal ve uluslararası sağlık hastanesi, rehabilitasyon merkezi, sağlık odaklı tatil köyü, yaşlı bakım evi gibi tesislerin resmi olarak yapılabilirliğini içeren proje, Beytullah Yılmaz tarafından yönetiliyor ve Kalkım Belediyesi’nin desteğini alıyor. Proje, Kaz Dağları’nın temiz havası, termal suları ve doğal güzellikleri ile inovatif bir turizm modeli sunuyor. Proje, bölge halkının kalkınmasına ve yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlayacak.

Proje hakkında açıklama yapan Beytullah Yılmaz, “Sağlık odaklı turizm, geleceğin ve günümüzün inovatif turizm modellerinden biridir. Projemiz, oksijen deposu Kaz Dağları eteklerinde, çam ormanları içinde, keşif bekleyen bir projedir. Projemize inovatif düşünce sahip yatırımcı iş insanları aranmaktadır. Projemiz, Kalkım Belediyesi öncülüğünde gitmektedir. Resmi kurumlardan uygun görüşleri alınmış, imara esas jeoteknik etüd raporları hazırlanmış, ormandan imara esas ulaşım yolu alınmıştır. Kalkım Agonya ovası, inovatif turizmin hinterlandı diyebiliriz. Projemiz hayata geçtiğinde İsviçre Alpleri’ne eşdeğer bir yaşam yeri olacak. Kalkım Agonya’da yaşamak ayrıcalık olacaktır” dedi.

Yorum Yaz