We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kemal Karataş, Continent Worldwide Hotels’te

Kemal Karataş, Continent Worldwide Hotels’te

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Deneyimli otelci Kemal Karataş, Continent Worldwide Hotels’te Ülke Franchise Geliştirme ve Operasyonlar Direktörü pozisyonunda ekibe katıldı.

Geçtiğimiz günlerde önümüzdeki 5 yıl içinde 10 lokasyonda 10 otel açılışı konusunda iş geliştirme ve gayrimenkul geliştirme firması Master Realtor ile de varılan mutabakat sonrasında, büyüme hızını arttıran ve mevcut 9 markasının haricinde, bölgeye ve pazardaki ihtiyaçlara gore yeni marka Ar-Ge çalışmaları içinde de olan Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan,“Artan talepler ve görüşmeler sonucunda doğal olarak faaliyetlerimizin bulunduğu her bölgede profesyonellerle yeni birliktelikler yapmaktayız ve kadrolarımızı genişletmekteyiz. Bu, organik büyümenin kendiliğinden getirdiği bir ihtiyaç. Türkiye pazarı ve bu pazarda büyüme isteğimiz de konusunda uzman, profesyonel bir otelci ile beraber çalışma ihtiyacını doğurdu. Sayın Kemal Karataş bu bağlamda ihtiyaçlarımızı karşılayacak azim ve isteğe ve de profesyonel donanıma sahip bir otelci olarak bu pozisyon için en uygun kişi olarak dikkatimizi çekti. Bu birliktelik sonucunda, bölgedeki büyüme hızımızın artacağına, ve aynı zamanda da gerek franchise gerekse yönetim anlaşması yaptığımız mevcut tesislerin gereken tüm desteği Kemal bey ve ekibinden alacağımıza hiç kuşkumuz yok.” dedi.

Kemal Karataş ise mutluluğunu ve heyecanını dile getirirken şunları söyledi:

“Bu yeni başlangıç sebebi ve sektörün bu kolunda yeni deneyimlerin beni beklediğini de bilmemden dolayı, son derece heyecanlıyım. Continent Worldwide Hotels ve mevcut markalarının Türkiye pazarında halihazırdaki büyüme ivmesi ve benim de üzerinde çalışmakta olduğum strateji planı sonucunda çok kısa sürede markalarımızın çok daha bilinir ve çok daha fazla lokasyonda hizmet vermeye başlayacağına inancım tam.”

Kemal Karataş, kariyerine The Greenpark Hotel & Resorts‘te Merkez Satış Ofisi’nde başladı. IHG Hotels, Sheraton Hotels ve Wyndham Hotels Group gibi çoklu markaları ile franchise ve yönetim hizmetleri veren otel gruplarında, üst düzey yöneticilik yaptı. Ardından Türkiye’de Marriott Grubu’nun ilk Delta Markası olan Delta Hotel by Marriott Kağıthane’de açılış öncesi, sonrası Genel Müdür olarak devam etti. Franchise markalı olan Hampton by Hilton Oldcity,İstanbul otelinde de açılış ve açılış süreci deneyimlerini pekiştirerek mevcut bilgi ve birikimine ve de franchise sistemleri’ne karşı olan ilgisinin artması sonucunda, marka strateji ve yönetimi ve danışmalık tecrübelerine dayalı yeni bir arayış ile 15 Ekim 2023 tarihinde Continent Worlwide Hotels bünyesine katıldı.

Yorum Yaz