RUSYA : “TÜRKİYE’YLE VİZESİZ REJİME HAZIRIZ”

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Ağustos, 16:00'de eklendi

RUSYA: “TÜRKİYE’YLE VİZESİZ REJİME HAZIRIZ”

  RUSYA TÜRKİYE’YLE VİZESİZ REJİME HAZIRIZ. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın bazı kategorilerdeki Türkiye vatandaşlarına vize kolaylığı sağlamaya hazır olduğunu açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un 13-14 Ağustos’ta gerçekleştireceği Ankara ziyaretiyle ilgili açıklama yapan bakanlık, Lavrov’un Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla yapacağı görüşmenin konularından bir tanesinin de iki ülkenin vatandaşlarına seyahat kolaylığının sağlanması olduğunu kaydetti.

rusya
Bakanlığın açıklamasında, “İki ülkenin vatandaşlarına seyahat kolaylığının sağlanmasıyla ilgili beklentilerin ele alınması planlanıyor. Bazı kategorilerdeki Türkiye vatandaşlarına vize kolaylığı getirmeye hazır olduğumuzu teyit ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. (Sputnik)

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın bazı kategorilerdeki Türkiye vatandaşlarına vize kolaylığı sağlamaya hazır olduğunu açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un 13-14 Ağustos’ta gerçekleştireceği Ankara ziyaretiyle ilgili açıklama yapan bakanlık, Lavrov’un Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla yapacağı görüşmenin konularından bir tanesinin de iki ülkenin vatandaşlarına seyahat kolaylığının sağlanması olduğunu kaydetti.

RUS TURİST SAYISI 6 MİLYONU BULACAK

Rus turist sayısı 6 milyonu bulacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Soçi’de bir araya geldi. 
Özellikle Suriye konusunda görüşmeler yapan Erdoğan ve Putin, yaptıkları ortak basın toplantısında turizme de değindi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Erdoğan ile ikili görüşmesi ve heyetler arası görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında turizmle ilgili şunları söyledi: “2019 yılında gerçekleştirilecek çapraz kültür ve turizm yılına hazırlığı da konuştuk. Geçen sene Türkiye’yi rekor düzeyde 4 milyon 700 bin Rus ziyaret etti. Rusya Türkiye’ye giden yabancı vatandaşlar arasında birinci sıraya yükseldi. Bu senenin ilk yarısında Rus turistlerin sayısı yüzde 40 arttı. Türk partnerlerimizle Rusların Türkiye’de tatili için konforlu ve güvenilir koşulları sağlamak için sıkı işbirliğine devam etmek istiyoruz.”
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.