We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel PERSONELİMİZ TÜM KAYNAKLARIMIZI YÖNETEN ASIL VARLIĞIMIZDIR

PERSONELİMİZ TÜM KAYNAKLARIMIZI YÖNETEN ASIL VARLIĞIMIZDIR

Mirage Park Resort Otel İnsan Kaynakları Müdürü Tercan Gürbüz, konaklama sektöründeki İnsan Kaynakları politikaları, personel mutluluğu konusunda açıklamalar yaparak sektörün ciddi sorunlarının başında gelen kalifiye personel konusuna buldukları çözümleri dile getirdi.

Otel olarak insan kaynakları politikanız nedir?

İnsan kaynaklarımızı şirketimizin sadece en önemli kaynağı değil, tüm kaynakları yöneten asıl varlığımız olarak kabul ederiz. Başarımızın, misafirlerimizin memnuniyeti ve çalışanlarımızın motivasyonuna bağlı olduğunun bilincinde olarak insan kaynakları misyonumuzu “misafir memnuniyetinin arttırılması için motive olmuş, lider çalışanlar oluşturmak” olarak belirledik.

Bu amaçla:

Yaptığı işle Mirage Park Resort imajını ve misafirlerinin ihtiyaçlarını ön planda tutacak, sorumluluklarının bilincinde olacak ve gerektiğinde inisiyatif kullanacak, mükemmel bir işbirliği ve takım ruhu ile çalışacak, mevcut bilgi ve tecrübelerini çalışma arkadaşları ile paylaşacak ve politikalara uyum için gereken hassasiyeti gösterecek bireylerle zirveyi hedef değil, temel almak istiyoruz.

 

Mutlu personel, mutlu müşteri kavramını uygulamak için neler yapmaktasınız?

Otelciliğin iki yüzü vardır; Birincisi misafir, ikincisi ise personeldir. Eğer misafirinizin mutlu tatil yapması, otelinizden mutlu ayrılması, sonrasında tekrar sizi tercih etmesi veya çevresine sizi önermesini tesisinizin fiziki şartları yanında ancak eğitimli konusunda uzman güler yüzlü personel ile gerçekleştirebileceğimizin farkındayız.

Bu nedenle: Türkiye’nin önde gelen Holdinglerinden “Gürüş Holding” iştiraki olan Mirage Park Resort Otel personeline bölgesinin üzerinde ücret verme politikasını sürdürmekte, uyguladığı İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Sistemi ile personeline sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı sunmakta, mesleki ve kişisel gelişimleri ile bilgi ve becerilerini geliştirecek gelecekte bir üst pozisyonlara sıçramalarını sağlayacak sürekli eğitim imkanı sunmakta. Çalışanlarımızın doğum günleri, nişan evlilik gibi özel günlerin kutlanması, çalışanlarımızın yıl sonunda aileleri ile birlikte katıldığı (Misafire yönelik yılbaşı kutlamasına eşdeğer) personel yemeği ve eğlencesi düzenlenmesi, her departmandan bir çalışanın yılın personel seçilmesi ve ödüllendirilmesi gibi personeli motive edici etkinlikler düzenlenmekte.

 

Kalifiye personel sorununu nasıl çözümlüyorsunuz?

 

Üniversitelerin Turizm Otelcilik Fakültelerinin düzenlemiş olduğu istihdam fuarlarından, internet – sosyal medya iş ilanlarından ve Yurtdışından getirdiğimiz personel ile kalifiye personel sorununu çözüyoruz.

 

Son olarak olarak yeni nesil personelin eski personellerden  ayıran en belirgin özellikleri nelerdir?

 

Yeni nesil personelin en belirgin özelliği şüphesiz eğitimli oluşu. Her şeyden önemlisi yeni nesil personelin hayalleri ve hedefleri çok yüksek, bu durum da kendi aralarında görülmeyen bir pozisyon kapma yarışına sahne oluyor. Eski nesil personel de bu durum biraz daha yavaş ilerliyor. Bunun nedeni ise artık meslekte ilerlemek için oluşturulan mesleki yeterlilik kriterleri karşılayamıyor olmaları.

Yorum Yaz