We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KHG NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

KHG NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

Kilit Hospitality Group ile Serik Meslek Yüksek Okulu, Turizm Sektörüne Nitelikli İş Gücü Yetiştirmek İçin İş Birliği Yaptı

Kilit Hospitality Group ve Serik Meslek Yüksek Okulu, turizm sektöründeki kalifiye iş gücüne olan ihtiyaca yanıt vermek amacıyla stratejik bir iş birliği başlattı. Bu iş birliği kapsamında, öğrencilere uluslararası standartlarda geniş içerikli bir turizm programı sunuldu. Sektöre nitelikli profesyonellerin yetiştirilmesini hedefleyen program, öğrenciler tarafından oldukça faydalı bulundu.

Kilit Hospitality Group’un (KHG) sektördeki deneyimi ile Serik Meslek Yüksek Okulu’nun eğitim kalitesi, bu iş birliğinin başarılı olmasını sağlayan önemli unsurlardan biri olarak görülüyor. Turizm sektöründe ihtiyaç duyulan bilgi ve becerileri tüm ayrıntılarıyla içeren program, öğrencileri sektöre hazır hale getirecek nitelikte. KHG tarafından özenle tasarlanan örnek otel odası şimdiden öğrencilerin baş tacı olmaya aday.

KHG tarafından hazırlanan örnek otel odası tasarımı, öğrencilere pratik bir deneyim imkânı sunuyor. Bir otel odasının tüm ayrıntılarını içeren örnek oda, öğrencilerin pratik deneyim kazanmaları, gerçek otel işletmeciliği alanında kendilerini geliştirmeleri ve konuk memnuniyetini sağlamaları açısından oldukça faydalı. Özenle düşünülen bu örnek oda; pratiklik, konuk memnuniyeti ve verimliliği deneyimleme açısından büyük öneme sahip.

ÖRNEK OTEL ODASININ AÇILIŞI YAPILDI

Özenle tasarlanan örnek odanın açılışı, Serik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Fidan ve Kilit Grup İcra Kurulu Üyesi Turan Kilit’in katılımıyla dün yapıldı. Açılışa Serik Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri yanı sıra Kilit Grup İnsan Kaynakları Direktörü İhsan Somuncu ve KHG Kurumsal İletişim ve Eğitim Direktörü Adil Gürkan katıldı. KHG bünyesinde bulunan Nirvana ve Crystal Hotels house keeping, animasyon ve operasyon müdürleri hem açılışa katılım sağladı hem de öğrencilere sektördeki deneyimlerini aktardı.

Kilit Grup İcra Kurulu Üyesi Turan Kilit, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Turizm sektörü, nitelikli iş gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Bu iş birliği, sektöre genç ve yetenekli profesyoneller kazandırmak için önemli bir adım. Kilit Hospitality Group olarak, öğrencilere sektördeki en iyi uygulamaları öğretmek ve onların kariyerlerine başarılı bir şekilde başlamalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Eğitimde pratik deneyimin önemi yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle, öğrencilere örnek bir oda tasarımı sunarak, gerçek iş ortamında karşılaşabilecekleri durumları önceden deneyimleme fırsatı veriyoruz. Bu örnek oda tasarımı, öğrencilerin kat hizmetleri alanında pratik becerilerini geliştirmelerine ve sektördeki en iyi uygulamaları anlamalarına yardımcı olacaktır.”

Bu iş birliğinin turizm sektörüne ve gelecekteki profesyonellere sağlayacağı faydaların farkında olan KHG ve Serik Meslek Yüksek Okulu, sektördeki ihtiyaçlara cevap vermek ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edecek.

Yorum Yaz