We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel STARWAY WORLD BEST HOTELS ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

STARWAY WORLD BEST HOTELS ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Coral Partners Meeting ve Starway World Best Hotels 2023 Ödül Töreni, 6 Mart 2024 tarihinde ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda sektörün farklı paydaşlarından 700’den fazla davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda gerçekleşen Coral Partners Meeting, Coral Travel Group’un Orta Avrupa (Almanya, Avusturya, İsviçre) bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Çavdır’ın konuşma ve sunumuyla başladı.

Yapmış olduğu bilgilendirmede, Coral Travel / Ferien Touristik markaları ile pazarda en hızlı büyüyen tur operatörlerinden biri olduklarını belirten Çavdır, 2024 yılı için 687.130 turist ve 687.800 milyon Euro ciroya ulaşılmasının hedeflendiğini belirtti. Orta vadede ise hedeflerinin 1 milyon turist ve 1 milyar Euro ciro ile sürdürülebilir büyüme olduğunu vurgulayan Çavdır, güçlü insan kaynağı, grubun teknolojik yatırımları, ürün çeşitliliği ve geniş destinasyon yelpazesi ile öngörülen hedeflere ulaşılacağını ifade etti.

Devamında Coral Travel Tur Operatörlüğü ve Havacılık, İş Geliştirme Kıdemli Direktörü İzzet Etke, Grubun 2023 sonuçları ve 2024 planları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Coral Travel Group’un Avrupa’da yeni pazarların devreye girmesi ve artan pazar payları ile büyümeye devam edeceğini belirten Etke’nin açıklamaları;

AVRUPA’DA 10 KAYNAK PAZARA ULAŞTI

Grubun; Polonya’da başlayan Avrupa tur operatörlüğü faaliyetleri Almanya, Avusturya, Estonya, Letonya, Litvanya ve 2023 yılında Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Romanya’nın hizmete açılması ile devam etti. Hollanda’da da organize tatil satışlarının başlaması ile Avrupa’da toplamda 10 ülkeye ulaşıldı.

Stratejinin, bulundukları pazarlarda minimum %10‘nun üzerinde bir pazar payına sahip olmak olduğunu belirten Etke, uzun süredir faaliyet gösterdikleri bazı ana pazarlarda  bu oranın daha yüksek seviyelere çıktığını, Polonya’da %20’nin üzerinde  olduğunu açıkladı.

Coral Travel, 2023 yılında 1,6 milyon Avrupalı turiste hizmet verdi. BDT ülkelerinde (5 ülkede) bu rakam 1 milyon civarında gerçekleşti. 2024 yılında ise hedef, Avrupa kaynak pazarlarında %30’luk bir artışla 2 milyonu aşmak.

Grubun hizmet verdiği turist sayısı tüm kaynak pazarlarda, 2023 yılın toplam 2.720.000 turist, 2024 hedefi ise 3.240.000 turist olarak açıklandı.

Destinasyon bazlı turist sayısına bakıldığında ilk altı ülke; Türkiye, Mısır, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya ve Tunus.

2024 yılı için kapasite planlaması;

Türkiye’de 1.677.232
Mısır’da 546.810
Yunanistan’da 189.353
Birleşik Arap Emirlikleri’nde 175.630,
İspanya’da 164.933
Tunus’ta 100.026

Etke, 2023’te başlayan ve 2024 yılında devam edecek stratejik planlar hakkında paylaşımlarda bulundu.

Grubun teknoloji şirketi Odeon Software aracılığıyla başlatılan otomasyon ve dijital dönüşüm çalışmalarının 2024 yılında da devam edeceğini ve yeni yatak bankası sistemi olan Odeonbeds’in dünya pazarlarına yayılımının sağlanacağını dile getirdi. Etke, havayolları entegrasyonları ile ürün ağının genişletilmesi, grubun sürdürülebilir büyüme stratejilerine paralel olarak insan kaynaklarına verdiği önem ve merkezi yeni yapılanma çalışmaları, 2024 yılı sonuna kadar grup markaları altında 13 pazarda 1700 satış noktasına ulaşılacağı, Coral Group Hotels altında Otium Hotel’s markasının Marvida Hotels ile yeniden tasarlanarak markalaştırıldığı ve grubun 3 otel markası ile büyümeye devam edeceğini belirtti.

4 KATEGORİDE ÖDÜL TAKDİM EDİLDİ

Konuşmalardan sonra “Coral Travel Starway World Best Hotels 2023” ödül töreninin gerçekleştirildiği organizasyonda, dünyanın dört bir yanından sıralamaya giren otellere 4 kategoride ödülleri takdim edildi.

– Top 100 World Best Hotels
– Çocuk Dostu
– Çevre Dostu
– Coral Family Club

Grubun çalıştığı dünyadaki tüm oteller arasında misafirlerin anketler aracılığıyla yaptığı değerlendirmede, ”Top 100 World Best Hotels” kategorisinde Ela Excellence Resort Belek (Türkiye) birinci, Mitsis Rinela (Yunanistan) ikinci, Maxx Royal Belek Golf Resort (Türkiye) üçüncü olarak ödüllerini aldılar. İlk 100’e giren tesislerde dağılım ise; Türkiye’den 58, Mısır’dan 12, Yunanistan’dan 10, İspanya’dan 6, Birleşik Arap Emirlikleri’nden 5, Tayland’dan 4, Maldivler’den 2, Tunus’dan 2 ve Vietnam’dan bir otel şeklinde gerçekleşti.

Çocuklar için en iyi aktivitelere sahip “Çocuk Dostu Oteller” kategorisinde Maxx Royal Belek Golf Resort birinci olurken, “Çevre Dostu” oteller kategorisinde ise ilk sırayı Gloria Serenity Resort aldı. Her iki kategoride de 25’şer otel ödüllendirildi.

Coral Travel’ın, çocuklu aileler için geliştirdiği konsepti “Coral Family Club Otelleri” kategorisinde ise birinci Xanadu Resort Hotel Belek oldu.

“Starway World Best Hotels” ödül sıralaması 29 destinasyonda 6249 otelden alınan misafir memnuniyeti anketlerinin istatistiksel analizi yapılarak belirlendi. Coral Travel müşterilerinin otellerdeki personel, oda ve otel koşulları, yiyecek-içecek, çevre duyarlılığı, bahçe ve havuz durumları, temizlik, çocuk alanları, eğlence ve spor aktivitelerini değerlendirdiği bu anketler sonucunda, otellerin kaç yıldız olduğuna bakılmaksızın analiz edilerek sıralamalar belirlendi.

Yorum Yaz