We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Kıbrısa talep çok ulaşım yetersiz

Kıbrısa talep çok ulaşım yetersiz

Salamis Bay Conti Resort Hotel & Casino Genel Müdürü Süleyman Kansu Kıbrıs turizm sezonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Süleyman Kansu GM Turizm ve Yönetim Dergimize Kıbrıs turizm profesyonellerinin sıkıntılarını dile getirdi.

Kıbrıs turizminde 2019 yılının ardındaki 2020 ve 2021 olmak üzere zorlu bir süreçten geçtik. Bu yıllarda Türk misafirlerimiz ve yabancı misafirlerimizi ağırlayamadık. İç pazara yöneldik ve bu noktada yüzde 65 oranlarına kadar ulaştık. Daha sonra 2022 yılı için hazırlıklara başladık.

2022 yılına çok iyi bir şekilde hazırlanmaktayız. Özellikle yabancı turistleri ağırlamayı gerçekten çok özledi. Polonya, Slovenya ve BDT ülkeleriyle ilgili çalışmalara başladık. Tesisimiz adına iyi geçeceğini düşünüyorum.

EN BÜYÜK SORUN ULAŞIM

Bu noktada “Kıbrıs Otelleri” olarak en büyük sorunumuz ulaşım. Bu değişen konjonktürle artık ekonominin çok daha önemli olduğunu görmekteyiz. Özellikle uçakların çok kolay bulunamadığı ve fiyatların yukarı doğru ivme gösterdiği bu dönemde ciddi sıkıntılar yaşamaktayız. Misafirlerimizin Kıbrıs’a ulaşması için çeşitli bağlantılar gösterip ülkemize gelebiliyorlar.

Bu yıl fiyat artışı yapabildiniz mi?

Maliyetlerimizin yükselmesine rağmen fiyat artışı yapamadık. Pazarlama konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle 2019 rakamlarımızla satışlarımıza devam ediyoruz. Ama şu bizi sevindiriyor. Bizim otelimize olan talep oldukça yüksek. Sadece şartlar biraz zorlaştı. Eskiden Kıbrıs’a charterlar konuluyordu, şu an da yok. Tarifeli seferlerle misafirlerimiz adaya gelebiliyor ki bu da istediğimiz sayıya ulaşmamızı engelliyor. Antalya ve İstanbul’a uçan hava yollarının bizim adamıza bağlanmasını sağlayarak hareket alanımızı genişletmemiz şart. Aksi halde yabancı misafir sayısı otellerimizi mutlu etmeyecek.

Yorum Yaz