We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Kırım turizmine devlet desteği sürüyor

Kırım turizmine devlet desteği sürüyor

Rusya’ya bağlı Kırım’ın turizm işletmelerinin ihtiyaçları için yaklaşık 1,5 milyar ruble alacağı bildirildi.
Kırım’daki otellere devlet desteklerinin süreceğini kişisel Telegram hesabından duyuran Kırım lideri Sergey Aksenov, “En az bin 500 Kırımlı turizm işletmesi, istihdamı korumak için Rus hükümetinden çalışan başına iki asgari ücret tutarında ödeme alacak. Kırım Cumhuriyeti’ne tahsis edilen toplam sübvansiyon miktarı yaklaşık 1,5 milyar rubleye ulaşacak” diye yazdı.

Gazetemru’nun haberine göre Aksenov, devlet ve belediye kurumları hariç, bireysel girişimciler ve vatandaşların bu destekleri almak için Kırım hükümetinin internet portalı üzerinden başvuru yapabileceklerini hatırlatırken, ödemelerde konaklama tesisleri ve seyahat acentelerine öncelik verileceğinin de altını çizdi.
Devlet tarafından verilecek turizm destekleri, işletmelerin 1 Nisan 2023 tarihine kadar belirtilen ortalama çalışan sayısını korumayı taahhüt etmesi durumunda sağlanabilecek.

Aksenov, aynı zamanda Yeni destek tedbirinin turizm işletmelerinde istihdamı korurken yakın gelecekteki faaliyetlerini planlamalarına olanak tanıyacağını sözlerine ekledi.
Yakın zamanda konuşan Rusya’ya bağlı Kırım Cumhuriyeti lideri Sergey Aksenov, yaz boyunca bölgeyi 4,2 milyon turistin ziyaret ettiğini bildirmişti.

Aksenov, resmi Telegram kanalında yaptığı açıklamada, “Bu, 2021’de kırılan rekordan yüzde 19, 2019 yaz sezonundan ise yüzde yedi daha düşük” diye yazdı.

Tatilcilerin sayısındaki düşüşün hava trafiğinin geçici olarak durdurulmasından kaynaklandığını dile getiren Aksenov, Ocak-Ağustos 2022 döneminde yarımadaya gelen toplam turist sayısının ise 5,26 milyon kişiyi aştığını sözlerine ekledi.

İstatistiklere göre turistlerin yüzde 83’ü Kırım Köprüsü üzerinden araba ve otobüsle bölgeye ulaşırken, yüzde 17’si ise demiryoluyla Kırım’ı ziyaret etti.

1 yorum

create binance account 19 Şubat 2024 - 21:47

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://www.binance.com/en/join?ref=UM6SMJM3

Cevapla

Yorum Yaz