We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel KONGRE TURİZMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME: İSTANBUL 3 ULUSLARARASI KONGRE DAHA KAZANDI

KONGRE TURİZMİNDE ÖNEMLİ GELİŞME: İSTANBUL 3 ULUSLARARASI KONGRE DAHA KAZANDI

İTO ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Başkanı Şekib Avdagiç, ICVB’nin İstanbul’a 3 yeni kongre kazandırdığını belirterek, bunlardan birinin 2 bin katılımcı beklenen ABD Ulusal Emlakçılar Birliğinin (National Association of Realtors-NAR) 2025 yılı kongresi olduğunu bildirdi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) Başkanı Şekib Avdagiç, yaptığı yazılı açıklamada, ICVB’nin İstanbul’da geniş davetli grubuna sahip kongrelerin yapılması için çalışmalarını hızlandırdığını kaydetti.

ICVB’nin yeni bir çalışmasının başarıyla neticelendiğini belirten Avdagiç, şu bilgileri verdi: “Bu hafta başı Washington’da bulunan ekibimiz, 2 bin katılımcı beklenen ABD Ulusal Emlakçılar Birliği 2025 yılı kongresini İstanbul’a kazandırdı. NAR, 1,5 milyondan fazla üyesi ve 1200’e yakın dernek paydaşı ile küresel gayrimenkul sektörüne yön veren önemli teşkilatlardan biri. Ev sahipliğini de bu konuda büyük emekleri geçen Gayrimenkul Hizmetleri Komitemiz ile işbirliği içerisinde yürüteceğiz. Böylece Türk emlakçılık sektörünün dünyaya açılmasına ciddi katkı vereceğiz. Ayrıca gayrimenkul sektöründeki küresel pazar payımızın artmasına da katkı sağlayacağız.”

Avdagiç, İstanbul’da gerçekleştirilecek ikinci önemli zirvenin de Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliğinin (ICCA) Akdeniz Bölge Toplantısı olduğunu duyurdu.

Avdagiç, “Kongre ve toplantı sektörünün uluslararası alandaki en önemli kuruluşu olan ICCA’nın Akdeniz Bölge Toplantısı’nı 2-4 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul’da yapıyoruz. Ev sahibi İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak biziz. Biliyorsunuz, turizmin kalbi Akdeniz’dir, bu etkinlik sayesinde Akdeniz’in kalbi de İstanbul olacak.” açıklamasında bulundu.

İstanbul’un ayrıca 2025’te de Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ile turizm sektörü için önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacağını belirten Avdagiç, “Bu toplantı vesilesiyle dünyanın dört bir yanındaki turizm ve havacılık sektörü profesyonellerini İstanbul’da ağırlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz