We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel MELİH YETİŞ, İKİ TURİZM ŞİRKETİNİN TEMSİLCİLİĞİNİ ALDI

MELİH YETİŞ, İKİ TURİZM ŞİRKETİNİN TEMSİLCİLİĞİNİ ALDI

Melih Yetiş, Wels Concept’in Türkiye ve Yunanistan, TripInView’in ise Türkiye ve İspanya temsilciliğini aldı.

cats

Sıkıntılı sezonların yaşandığını belirten turizmci Melih Yetiş, bu sıkıntıları aşmada otellerle tur operatörlerinin iş birliğinin yeterli olmadığını ifade etti. Turizmde yeni teknolojilerin ve trendlerin geliştiğini kaydeden Yetiş, ”Sektör boyut değiştiriyor ve biz de bunun farkındayız.” dedi.

”WELS CONCEPT’İN TÜRKİYE VE YUNANİSTAN TEMSİLCİLİĞİNİ ALDIK”

Bu çerçevede yeni bir şirket oluşumuna gittiklerini ve Almanya merkezli Wels Concept isimli çok büyük bir pazarlama şirketinin Türkiye ve Yunanistan temsilciliğini aldıklarını belirten Melih Yetiş, ”Bu şirketin Berlin ve Hannover bölgelerinde merkezleri var. 30 binin üzerinde satış acentesinin çalışanına satış eğitimi veren bir şirket. Mayıs ayının ilk haftasında Antalya’da büyük satış acentelerinin sahiplerinin katılacağı 20-25 kişilik bir çalıştay yapacağız. Antalya bölgesindeki oteller ön plana çıkarılacak.” dedi. Yetiş, Wels Concept ile ilgili şu bilgileri verdi:

”TUI VE RTK’NIN SATIŞ ACENTELERİNE EĞİTİM VERİYOR”

”Wels Concept, Almanya’da TUI Reise Center ve RTK gibi büyük satış acente zincirlerine satış eğitimi veriyor. Büyük tur operatörleri, satış önceliklerinin olduğu otelleri ve konseptleri ön plana çıkarmak için Wels Concept ile anlaşma yapıyor ve satış acentelerine satış eğitimi verdiriyor. Biz de Side’de yapacağımız çalıştayla hem destinasyonu tanıtacak hem de seçilen otelleri ön plana çıkaracağız. Wels Concept, otellerin tanıtımını ve pazarlamasını kısaltan bir mekanizma.”

TRIP IN VİEW’İN TÜRKİYE VE İSPANYA DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ALDIK”

Aynı zamanda TripInView’in İspanya ve Türkiye distribütörlüğünü aldıklarını ifade eden Melih Yetiş, bunun da yeni bir içerik platformu olduğunu açıkladı. TripInView’in acente çalışanları, satış acenteleri ve tüketiciler tarafından kullanıldığına dikkat çeken Yetiş, ”Bu platform aracılığıyla aynı zamanda destinasyonların tanıtımı da yapılıyor. Booking ve Expedia ile ortaklığı olan platformda, otellerin fotoğrafları ve videoları yayınlanıyor. Buradan Booking veya Expedia üzerinden otellere rezervasyon yönlendiriliyor. Platformun şu anda 1.5 milyon kullanıcısı var.” diyerek sistemle ilgili bilgiler paylaştı.

”TURİZMDE YENİ TEKNOLOJİLER VE SİSTEMLER GELİŞİYOR”

Artık turizmde yeni teknolojilerin ve sistemlerin geliştiğini ifade eden Yetiş, ”Eskiden tur operatörü ve oteller kontrat imzalar, sonra da kataloglar çıkardı. Şimdi boyut değişti, bu yetmiyor. Tur operatörlerinin farklı realiteleri, otellerin farklı sıkıntıları var. Temsilciliğini yaptığımız sistemler; otelleri, pazardaki satıcıyı ve tüketiciyi aynı sistemde bir araya getiriyor.” değerlendirmesini yaptı.(Kaynak:Turizm Güncel)

Yorum Yaz