We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Mısır Çarşısı’nda insan seli

Mısır Çarşısı’nda insan seli

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

İstanbul’da, Tarihi Yarımada’da bulunan Mısır Çarşısı ve çevresi Cumartesi günü en yoğun günlerinden birini yaşadı.Kalabalıkta ilerlemeye çalışanlar uzun süe beklemek zorunda kaldı. 

Cumartesi günü havanın güzel olmasını fırsat bilenler gezmek ve alışveriş yapmak için dışarı çıkarken, kentteki birçok noktada yoğunluk oluştu. Eminönü ve Mısır Çarşısı’nda öğle saatlerinden itibaren başlayan kalabalık, özellikle saat 15.00’ten sonra daha da arttı. Gezmek için Tarihi Yarımada’yı tercih eden turistlerin de etkisiyle Mısır Çarşısı’ndan Kapalı Çarşı’ya kadar olan noktada yoğunluk oluştu. Kalabalıka ilerlemek isteyenler uzun süre beklemek zorunda kaldı. Kalabalıkta yürümekte zorlanan vatandaşlardan bazıları mesafeyi 10 – 15 dakikada katettiğini söyledi. Kalabalık içinde yürümeye çalışan bir kadın, “Bu kadar yoğunluk görmemiştik ” dedi. Bazı vatandaşlar ise, “Çok kalabalık”, “Böyle birşey görmedik.” diyerek durum tepki gösterdi.  Yaşlı bir adam kalabalıktan yakınarak  “Ne oldu böyle ?” diye sorarken, kadın esnaf ise, “Cumartesileri hep böyle.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz