We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Molozlardan Spor Turizmine: Corendon Tennis Club Kemer

Molozlardan Spor Turizmine: Corendon Tennis Club Kemer

Corendon Turizm Grubu’nun Antalya’nın Kemer ilçesinde 3 milyon euroluk tenis kortu yatırımı için basın toplantısı gerçekleştirildi. Daha önce moloz döküm alanı olarak kullanılan alanda yapılan Corendon Tennis Club Kemer’in 14 tenis kortu törenle açılırken Uluslararası TEN PRO – Turkish Bowl Tenis Turnuvası da başladı.
Corendon Tennis Club Kemer açılışına Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu ve Spor İl müdürü Yavuz Gürhan ile sporcular katıldı.

Corendon Trurizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, törende yaptığı konuşmada, amaçlarının spor turizmi ile turizmi çeşitlendirmek ve sezonu 12 aya uzatmak olduğunu söyledi. Bölgede turizm sezonunu tenis ve diğer spor etkinlikleriyle uzatmak ve çeşitlendirmek istedikleri vurgulayan Yıldıray Karaer, Belek’teki turizmin gelişiminde golf sporunun etkisine dikkat çekerek tenis sporunun da Kemer’de aynı etkiyi yaratacağını dile getirdi. “Projeyi kâğıda döktüğümüzden beri destek oldukları için bakanlığımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ederim” diyen Karaer “bu tesisin ülkeye ve tüm dünyaya duyurusu konusunda basından destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“Her sporcu böyle bir ortamda spor yapmak ister” diyen Spor İl müdürü Yavuz Gürhan,
“Bu gelişmeler ile Antalya’yı turizmin başkenti olduğu gibi spor turizminin de başkenti yapmak istiyoruz. Yıldıray Bey ve ekibine bu tesisi şehrimize kazandırdıkları için teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Candemir Zoroğlu,
“Turizmde rakamlar çok önemlidir ama biz aynı zamanda nitelikli turizme yönelmek isteriz. Turizmi Antalya’da 12 aya yaymak istiyoruz ve spor turizmi bunun en önemli ayaklarından birisidir. Corendon ailesine spor turizmine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Tenis kortlarının bulunduğu alanın 40 yıldır moloz döküm alanı olarak kullanıldığını dile getiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “İçinizde en mutlu olan benim 40 yıl önce burası moloz yeriydi, 3 milyon Euro’luk yatırım ile buraya Fen Lisesi ve tenis kortları yapıldı. Kemer’de turizm sezonunu uzatmak için bunlar çok faydalı işler kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.
Antalya’nın dünyanın en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu, Kemer ilçesinin de turizmden daha fazla pay alması için çalıştıklarını söyleyen Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz ise “Spor turizmi, turizmin çeşitlendirmesi ve sürdürülmesi konusunda önemli bir adım, daha önce atıl olan bölgenin bu denli kıymetli bir yatırıma dönüştürülmesinden dolayı emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu iş ekip işi belediye, müdürlükler ve Corendon’a teşekkür ederiz” diyerek konuşmasını noktaladı.

Corendon Trurizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, tenis kortlarına yönelik ilginin ne seviyede olduğunun sorulması üzerine ilginin çok yoğun olduğunu en yüksek ilginin ise padel sporuna yönelik olduğunu dile getirdi. Bu ilgiyi karşılamak için padel sahaları da yapacaklarını söyleyen Karaer, kendilerini en çok mutlu eden şeyin bilmedikleri bu alanda danışmanlık alarak hayata geçirdikleri projelerin tenisçilerden tam not alması ve onları memnun etmesi olduğunu söyledi. Karaer aynı zamanda tenis kortlarının yalnızca kendi otellerinde konaklayanlara değil tüm herkese açık olduğunu söyledi.

Yorum Yaz