We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel O CEO 3 HAFTALIK TÜRKİYE TATİLİNİ İPTAL ETMEDİ

O CEO 3 HAFTALIK TÜRKİYE TATİLİNİ İPTAL ETMEDİ

1 yıl önce Mercedes Türkiye’nin ilk kadın CEO’su olan Britta Seeger, 1 Ocak itibariyle Alman markanın zirvesine çıkacak. Tüm dünyada Mercedes otomobillerden sorumlu satış ve pazarlama grubu başkanı olarak atanan Seeger, karavanla 3 haftalık Türkiye tatilini ise, henüz iptal etmedi.
mercedes-benz-turk-te-britta-seeger-donemi-7327678_x_o
Ağustos 2015’te Mercedes-Benz Türkiye’nin ilk kadın Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Britta Seeger, Alman otomotiv devinin zirvesine çıktı. Mercedes-Benz’in bağlı olduğu Daimler AG’nin Yönetim Kurulu’na giren ikinci kadın üye olan Seeger, 1 Ocak’tan itibaren tüm dünyada ‘Mercedes-Benz Otomobil’in Pazarlama ve Satış Grubu Başkanlığı görevini yürütecek. Yani tüm dünyada Mercedes otomobilleri Seeger, pazarlayıp satacak.TÜRKİYE’YE ÇOK İNANDI2 ay önce Hürriyet’e özel yaptığı açıklamada Türkiye’ye olan inancını ve sevgisini ortaya koyan Britta Seeger, Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu göstermek için de eşi ve 14 yaşındaki üçüz çocuklarıyla birlikte 3 hafta karavanla Türkiye tatili yapacağını açıklamıştı. Her ortamda ailece Türkiye’de olmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Seeger, “Tedirgin değiliz ve korkmuyoruz. Türkiye çok güvenli bir yer ve tüm Alman dostlarımıza bunu söylüyoruz” açıklamasını yapmıştı.

OCAĞA KADAR TÜRKİYE’DE

Burak Coşan’ın haberine göre, Amerika’da gerçekleşen Daimler AG’nin Yönetim Kurulu toplantısında alınan atama kararı sonrası Britta Seeger’in tatil planını henüz değiştirmediği, 1 Ocak’a kadar Türkiye’de görevinin başında olacağı açıklandı. Şu an yönetim kurulu toplantısı için Amerika’da olan Seeger’in ağustosta yapmayı planladığı 3 haftalık karavan tatilinin akıbeti ise, önümüzdeki günlerde netleşecek. Pazartesi günü Türkiye’de olacak Seeger’in OHAL kararı sonrası tatil planını iptal edebileceği de söyleniyor.

ZİRVEDEKİ İKİNCİ KADIN ÜYE OLUYO

BRITTA Seeger, Daimler AG Yönetim Kurulu’nda Ola Källenius’un “Mercedes-Benz Otomobilleri Araştırma ve Geliştirme Grubu Başkanı” olarak atanması ile boşalacak olan “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” görevini devralacak. Daimler Denetim Kurulu tarafından alınan ve 1 Ocak 2017 itibari ile geçerli olacak bu yeni atama kararı ile Britta Seeger, Hukuk ve Uygunluk Yönetimi’nden sorumlu Renata Jungo Brüngger’den sonra Daimler Yönetim Kurulu’nda görev alan ikinci kadın üst düzey yönetici olacak. Yetkililer, Seeger’in geldiği bu pozisyon için yapılan görüşmelerin 6 aydır sürdüğünü, açılan pozisyon sonrasında atamanın hızlandığını belirtiyorlar.

AİLECE TÜRKİYE’DEN HİÇ KORKMADILAR

Mercedes-Benz Güney Kore’nin CEO’luğu görevinin ardından 1 Ağustos 2015’te Mercedes-Benz Türk AŞ’nin ilk kadın Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Seeger şu an Türkiye’de otomotiv sektöründeki en üst düzey kadın yönetici pozisyonunda. Göreve geldiğinden bu yana seçimler, siyasi belirsizlik, terör saldırıları Rusya krizi gibi ve son olarak darbe girişimi gibi çok yoğun bir gündemin içinde kendini bulan Seeger, Güney Kore’deki tecrübelerinden yola çıkarak ‘Türkiye’de korkmuyorum’ açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

Seeger, “Bombalar, saldırılar terör olayları dünyanın her yerinde oluyor. Paris’te Berlin’de….Güvenli ülke algısı kişiden kişiye değişir ama bana ve aileme göre Türkiye güvenli bir ülke. Her yere gidiyoruz, geziyoruz. Bana Türkiye’nin güvenli olup olmadığını sorduklarında hepsine, ‘Türkiye güvenli gelin’ diyoruz” yorumunu yapmıştı.

Yorum Yaz