We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Onur Çakır: Pazar zorluklarına rağmen 2024’e umutla bakıyoruz

Onur Çakır: Pazar zorluklarına rağmen 2024’e umutla bakıyoruz

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Dorak Signature Yönetici Ortağı Onur Çakır, 2023 yılı değerlendirmeleri ve 2024 yılı beklentileriyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Onur Çakır, “2023 sezonu bizler için çok iyi geçti. Ağırlıklı olarak Orta Doğu Pazarı çalıştığımız için beklentilerimizin paralelinde gitti. 2023 yılı daha iyi olabilirdi ancak pazarlarda oluşan bazı sıkıntılardan dolayı kimi pazarın zayıf kalması, kimi pazarın daha yüksek olmasından dolayı beklentilerimiz paralelinde bir sezon yaşadık. Şu andaki konjonktürde biliyorsunuz, çalıştığımız pazarda çok ciddi anlamda bir kaos var. Bir savaşın ortasındalar. Bunu söylemek için daha çok erken ve şu anda bir öngörü yapmamız da çok mümkün gözükmüyor işin açıkçası. Umarım en kısa zamanda bir barış sağlanır ve biz de 2024 için önümüzü görebiliriz. Her zaman söylediğimiz gibi en kötü barış, en iyi savaştan daha iyidir. Umarım bir an önce savaş son bulur ve biz de önümüzü görmeye başlarız.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz