We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Kavaloğlu: “Sektör rot balans ayarı yapmalı”

Kavaloğlu: “Sektör rot balans ayarı yapmalı”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, tesislerin yıpranmasının rekabette etkili olacağının altını çizerek, “Tesislerimiz eskiyor. Bu durumla ilgili hazırlık yapmamız şart. Sektör rot balans ayarı yapmalı” dedi.

Hürriyet gazetesinden Salim Uzun’a konuşan Kavaloğlu, dikkat çekici açıklamalar yaptı. AKTOB Başkanı, Türkiye’deki tesislerin eskimeye başladığını vurgulayarak, “Unutmayalım biz İspanya’ya tesislerimizin yeniliği sayesinde rakip olduk. İspanya’nın çok fazla yıpranmış oteli var. Ama orada Avrupa Birliği’nin (AB) sağladığı finansal destekleri kullanarak yenileme yapıyorlar. Bizim de bu konuda önlemler almamız gerekiyor. Neden? Çünkü tesislerimiz eskiyor. Bu durumla ilgili hazırlık yapmamız şart. Sektör rot balans ayarı yapmalı” diye konuştu.

3 KADEMELİ HER ŞEY DAHİL

Kavaloğlu ayrıca, her şey dahil sistemin kademelendirilmesi hakkında detaylı açıklama yaptı. Kavaloğlu, “Böyle bir sistem hem tüketici hem de otelci açısından devrim olur” dedi.

Salim Uzun’un röportajından detaylar şöyle:

“Çok iyi geçen peş peşe sezonların ardından her şey dahil sisteminin de hafifletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Rekabetin zorlu olmasından dolayı bazı şeylerin içini fazla fazla doldurduk. Rakiplerimiz bu kadar yoğun çalışmalar yapmıyor. Bir tık geriye gelmek gerekecek. Bunun çalışmasını da yaptık. Her şey dahil sistemini düşük, orta ve yüksek seviye olarak planladık. Otellerin gelirine göre de bunu raporladık. Bu sistemin standardını belirleyeceğiz artık.”
*
Böyle bir sistem hem tüketici hem de otelci açısından devrim olur.
*
Bence de rekabet endişesiyle her şey dahil sisteminde ipin ucu kaçmış gibi duruyor.
*
Bakalım yeni düzenleme tam anlamıyla ne zaman hayata geçecek…”

Yorum Yaz