We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Orta Doğu pazarı 2019 rakamlarını geçecek

Orta Doğu pazarı 2019 rakamlarını geçecek

Heysem Travel Yönetim Kurulu Başkanı Ayman Maslamani ile Orta Doğu pazarının değerlendirdik. Bu yıl beklentilerin yüksek olduğunu belirten Maslamani “2019 rakamlarının üstünde rakamları göreceğiz” dedi.

Orta Doğu pazarının son durumu sizden dinleyelim.

İki yılının ardından insanların tatil ihtiyaçları olduğunu görmekteyiz. 2019 rakamlarını geçeceğimizi düşünüyorum. Beklentiler bu yıl için oldukça yüksek. Pandeminin hemen ardında hızlı bir yükselişe geçen Pazarda özellikle Katar, Ürdün ve Kuveyt hızlı dönen ülkeler arasında. 2022 yılı sezonun çok verimli bir sezon olmasını bekliyoruz.

Suudi Arabistan sizce ne zaman açılacak?

Suudi Arabistan pazarı yakın bir zamanda açılması en büyük isteğimiz. Eğer açılırsa yüzde 50 daha fazla turist Türkiye’ye gelecektir. Diğer önemli bir konuda bu pazarın konaklama sürelerinin uzun olması. 20 ile 25 gün konaklama yapan bir kitle var.

Orta Doğu turist profilinde gözlemlediğiniz değişimler nedir?

Son dönemde bu turist profilinin Güney kıyılarını da tercih etmeye başladılar. Bodrum ve Antalya’yı keşfeden turistler var. Onların ana destinasyonu olan Gürcistan’a Ukrayna – Rusya savaşı nedeniyle korkudan gidemeyecekler yine Azerbaycan onlar için önemliydi, o destinasyona da gidemeyecekler. Uzak mesafeli uçuşları da maliyet artışları nedeniyle tercih edemeyecek olan Ortadoğu turisti ülkemizi tercih edecektir. Direk uçuşlarını olduğu İstanbul, Bodrum, Antalya, Bursa ve Karadeniz’de bu pazar için hareketin olacağını söylemek mümkün.

Yorum Yaz