We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Otellerin minyatür setleri kaldırılıyor mu?

Otellerin minyatür setleri kaldırılıyor mu?

Avrupa otellerinden minyatür şişelerde şampuan, vücut losyonları ve duş jelleri kaldırılıyor.
Avrupa Komisyonu, paketleme ve atıklarla ilgili yeni Avrupa kuralları çerçevesinde mini paketlerin kullanımına bir yasak getirmeyi planlıyor.

Ator’un haberine göre, her bir Avrupalı yılda yaklaşık 180 kg ambalaj atığı üretiyor. 2030 yılına kadar, herhangi bir değişiklik yapılmazsa AB’deki ambalaj atığı miktarının %19 daha artacağı ve özellikle %46 daha fazla plastik ambalaj olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle AB, 2030 yılına kadar tüm ambalajları geri dönüştürülebilir hale getirme hedefi belirlemiştir.

AB yasaklar yoluyla hareket etmeye karar verdi: örneğin, restoran ve kafelerde tüketilen yiyecek ve içecekler için tek kullanımlık ambalajlar, meyve ve sebzeler için tek kullanımlık ambalajlar ve şampuan, jeller için minyatür şişeler gibi belirli ambalaj biçimleri yasaklanacak.

Teklifin hâlâ Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanması gerektiğinden, yasağın ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda bilgi verilmedi. Bu tasarının 2023 yılında ele alınması planlanıyor.
Bazı küresel otel zincirleri daha önce, kendi inisiyatifleriyle bu tür önlemleri uygulamaya koydu. Bu şekilde işletme maliyetlerinin düşerken duyarlı bir imaj çiziliyor.

Bunun yanı sıra bazı turistler içinse şampuan, sabun ve duş jeli gibi banyo malzemelerinin küçük şişelerde ücretsiz olarak sağlanması, otelde kalmanın küçük ama önemli keyiflerinden biri. Ayrıca turistler yolculuk sırasında bu ürünlerin bagaj ağırlığını hesaplamak zorunda kalmıyor.

Yorum Yaz