We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Özgüven: “45 bin kişilik misafir kapasitesine ulaştık”

Özgüven: “45 bin kişilik misafir kapasitesine ulaştık”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Son dönem özellikle kültür turlarının kesişme noktası haline gelen Antalya/İbradı’nın mahallesi olan Ormana, geçen yılı iyi geçirirken, gelecek yıldan da umutlu. Erimna kenti kalıntıları üzerine kurulmuş olan Ormana, İbradı yöresine özgü “düğme ev” mimarisinin görüldüğü bir yerleşim yeri olarak göze çarpıyor. Her yıl binlerce kişi Düğmeli evler başta olmak üzere buradi kültürel özellikleri görmek için buraya akın ediyor.

Toros dağlarında butik turlar düzenleyen Ormana Active’in İşletmecisi Tolga Özgüven, son dönem yeni Taşağıl yolunun tamamlanıp hayata geçmesi ile birlikte Antalya’ya olan ulaşımın kısaldığını ve bir saat 15 dakikaya düştüğünü ve bu nedenle de bölgeye olan ilginin daha da arttığını söyledi.

Tolga Özgüven, “Ormana olarak eskiye göre artık Antalya merkeze daha yakınız. Yeni Taşağıl yolu ile Ormana’ya bir saat 15 dakikada ulaşım sağlanabiliyor. Bu sene her ne kadar maliyetler artmış olsa da 45 bin kişilik ciddi bir misafir kapasitesine ulaştık. 8 bin 500 konaklama ve geri kalanı da günü birlik turdan oluşuyor. Düğmeli evlerin olduğu noktaya herkesi bekliyoruz. Yani seneye de güzel bir sene bizi bekliyor” diye konuştu.

Haber: Halil Öncü

Yorum Yaz