We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler İşler: “Yılbaşı akşamına kadar yüzde 100 doluluk bekliyoruz “

İşler: “Yılbaşı akşamına kadar yüzde 100 doluluk bekliyoruz “

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, bu yılın son gününün pazara denk gelmesi nedeniyle yılbaşını kutlamak isteyen birçok ailenin yeni yılı otellerde karşılayacağını söyledi. Vatandaşların erken rezervasyona yoğun ilgi gösterdiğini anlatan İşler, “Yılbaşı akşamına kadar yüzde 100 doluluk bekliyoruz. Şehir içi oteller bir gecelik, şehir dışı oteller ise iki üç gecelik paketlerle yılbaşına hazır olduğunu gösteriyor. Yılbaşı bahane asıl olan tatil ise şahane diyebiliriz” dedi.

Türkiye turizminin 2023 yılında çift haneli büyümeye devam ettiğini açıklayan ETİK Başkanı Mehmet İşler, sektör temsilcilerinin yılbaşı rezervasyonlarından da memnun olduğunu ifade etti. Türk turizminin yıl sonu itibarıyla 54 milyar dolar girdi ve 58 milyon turist hedefine ulaştığını anlatan İşler, turist sayısında bir nebze de olsa düşüş gözlense de büyük bir başarı elde edildiğini söyledi. 2023 yılının son etkinliği yılbaşı programları hakkında bilgi veren Mehmet İşler, “Bu yıl yılbaşı pazara denk geliyor. Vatandaşların kimi cumadan kimi cumartesiden itibaren tatile çıkacak. Bazı oteller sadece yılbaşı gecesini içeren programlar hazırlarken bazı oteller de iki ve üç günlük paket turlar düzenledi” dedi.

‘HER KESEYE UYGUN FİYAT SKALASI’

Otellerdeki yılbaşı programlarının her keseye hitap edebildiğini belirten ETİK Başkanı İşler, hafta sonu tatili ile birleşen yılbaşının aileler için kısa bir tatil imkanı sunduğunu söyledi. Tatil yapmak isteyenlerin farklı tercihleri bulunduğunu anlatan İşler, şöyle konuştu:

“Daha çok şehir merkezi dışındaki tesisleri tercih ediliyor. Öncelikli olarak kayak otelleri, termal oteller ve resort otellere talep var. Bu otellerdeki programlar sanatçılı ve sanatçısız olmak üzere ikiye ayrılıyor. Her keseye göre bir fiyat skalası var. Kişi başı 1500 liradan başlayıp iki üç günlük paketlerde 40 bin liraya kadar ulaşan fiyat seçenekleri var. İsteyenler sıcak termal tesisleri, isteyenler havuzlu ortamda çocuklara özel etkinliklerin yapıldığı işletmeleri tercih ediyor. Yılbaşında aileler eğlenirken çocukların da düşünüldüğü programlar hazırlayan oteller var. Tesislerde şu anda doluluklar yüzde 70 civarında. Bu sene satışlar rezervasyonlar nedeniyle erken başladı. Yılbaşı akşamına kadar yüzde 100 doluluk bekliyoruz. Şehir içi oteller bir gecelik, şehir dışı oteller ise iki, üç gecelik paketlerle yılbaşına hazır olduğunu gösteriyor. Yılbaşı bahane asıl olan tatil ise şahane diyebiliriz.” (DHA)

Yorum Yaz