We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rezervasyon hacimlerinde yüzde 40 artış

Rezervasyon hacimlerinde yüzde 40 artış

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye’ye yapılan turların rezervasyon hacmi arttı. Bazı şirketlerin açıkladığı hacim artışı yüzde 40’ı buldu. Intourist, PEGAS Touristik, ANEX Tur ve FUN&SUN ile yapılan görüşmelerde şirket yetkililerine bu artışın sebebi soruldu. Sektör temsilcilerine göre; seçimlerin sonuçlanması, Rus çocuklarının okul döneminin sonu olması ve yaz başlangıcı olması turizm sektöründeki hareketliliğe sebep oluyor.

Ator’un haberine göre, Intourist basın servisi konuyla ilgili “Pazartesi sabahı bile Türkiye’ye tur satışlarında bir artış olmadı. Ancak Pazartesi günün sonuçlarına göre, istatistiklerimiz bir önceki haftanın günlük ortalama oranına göre yüzde 50, Salı günü ise yüzde 40 artış gösteriyor. Aynı zamanda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci ve ikinci turları arasında rezervasyon oranında yaklaşık yüzde 20 oranında bir yavaşlama gördük” açıklamasını yaptı.

PEGAS Touristik ise 29 Mayıs Pazartesi sonuçlarının ardından Türkiye’ye yapılan rezervasyon turlarının hacminde de bir önceki Pazartesi’ye göre artış yüzde 40 olarak gerçekleşti. Ancak şirket, bu tür dinamiklerin yalnızca seçimlerle bağlantılı olmadına dikkat çekti. PEGAS Touristik’in yaptığı açıklamaya göre, “Rusya’da okul yılının sonu, ayın sonu ve aslında yazın başlangıcı gibi faktörler de önemli bir rol oynuyor, çoğu turist zaten Pazartesi’den itibaren tatil yapıyor. Aynı zamanda, Mayıs tatillerinden sonraki olağan yıllık düşüşü saymazsak, daha önce satışlarda gözle görülür bir düşüş olmadı” dedi.

ANEX Tur,Pazartesi ve Salı günleri Türkiye için başvuru sayısında günlük ortalama artış görüyor. Şirket bunun sebebini yaz tatilinin başlamasına bağlıyor.

FUN &SUN, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin satışlarında bir düşüş fark etmedi. Şu anda şirkette aynı seviyedeler devam ediyor, şirket seçimlerle ilgili bir değişiklik gözlenmediğini belirtiyor.

Yorum Yaz