We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel RUNTALYA MARATONU HEYECANLA KOŞULDU

RUNTALYA MARATONU HEYECANLA KOŞULDU

Antalya’da bu yıl 19’uncu kez koşulan ve Türkiye’nin en büyük lifestyle maratonu Runtalya, heyecanla başladı. 47 ülkeden 1600’ü yabancı olmak üzere, toplam 10 bin sporcu ve vatandaşın buluşmasında 5K, 10K, 21K, 42K, 10K Teams Run yarışları koşuldu.

Bu yıl 19’uncu kez start alan Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu’na, 47 ülkeden 1600’ü yabancı olmak üzere yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Etkinlikte, 42, 21, 10 ve 5 kilometrelik parkurlar koşuldu.

Yarışların startlarını Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve protokol üyeleri yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de yarışa katılanlar arasında yer aldı. Yarışlara katılanlar arasındaki bazı gönüllüler sosyal mesajlar verirken, bazı vatandaşlar kucağında çocuklarıyla koşuya katıldı. Maratona katılanlar arasında görme engellilerin yanı sıra, tekerlekli sandalyesiyle, kimi de kucağında köpeğiyle yarışmayı tercih etti.

Yarışmaların tamamlanmasının ardından koşuya katılan herkese katılım madalyası verildi.

LÖSEV GÖNÜLLÜLERİ DE RUNTALYA MARATONU’NDA KOŞTU
“BİZ KOŞALIM, LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKUSUN”

Koşar Adım LÖSEV Gönüllüleri, Lösemili Çocuklar için umutsuzluğa karşı meydan okuyor. Her yıl heyecanı daha da artırarak Lösemili Çocukların eğitim masrafları için koşan gönüllüler, sağlıklı yaşama dikkat çekerken Lösemili Çocukların eğitim masrafları için bağış topladı.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın gönüllüleri maratonlarda farkındalık yaratmak ve Lösemili Çocuklara bağış toplamak için Koşar Adım LÖSEV Takımı oluşturdu.
Gönüllüler bu yıl Antalya’da 19’uncusu düzenlenen Runtalya Maratonu’nda, Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak için koştu. Her yıl farklı maratonlarda gönüllüler hem sağlıklı yaşama dikkat çekiyor hem de lösemi ve kanserle mücadele eden miniklerin hayatına dokunuyor.
Yaşıtları okullarda eğitim alıp spor ve sanatla buluşup sosyal ve kültürel anlamda gelişirken, Lösemi ve Kanser tedavisi gören minikler ise hastane odalarında, kapalı kapılar ardında hastalıkla mücadele ediyor.
LÖSEV, hiçbir çocuğun eğitim hakkından mahrum kalmaması için eğitim konusunda projeler üretiyor.  ‘Canım Kardeşim Ders Evleri’ projesiyle Türkiye’deki Lösemi ve Kanser ile mücadele eden ve eğitime ulaşamayan çocukları etütlerle desteklerken okul müfredatına uygun dersler veriyor. LSV Eğitim Kurumları ile de kolej statüsünde eğitimlerle dezavantajlı çocukları hayata hazırlıyor.

Maratona katılan gönüllüler, Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmenin, hayata kaldıkları yerden devam etmelerinde güç ve destek vermenin mutluluğunu yaşıyor.

SUNEXPRESS, İYİLİK İÇİN KOŞTU

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Türkiye’nin eğitim, çevre ve afetlerde arama ve kurtarma konularındaki çalışmalarıyla önde gelen sivil toplum kuruluşları yararına bağış toplamak amacı ile yaklaşık 200 çalışanıyla Runtalya Maratonu’na katıldı.

İlk kez 2006 yılında başlatılan ve bu yıl 19’uncusu düzenlenen Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu, 3 Mart 2024 tarihinde düzenlendi. Daha önceki yıllarda da çeşitli vakıf ve dernekler yararına maratona katılan SunExpress, bu yıl Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) yararına bağış toplamak amacı ile koştu.

3 Mart’ta gerçekleşen Runtalya’ya katılan yaklaşık 200 SunExpress çalışanının yürüttüğü bağış kampanyalarından elde edilen gelirler, TEGV, TEMA ve AKUT’un yürüttüğü projeleri destekleyecek.

Yorum Yaz