We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Rus bilim adamları turistlerin içini rahatlattı

Rus bilim adamları turistlerin içini rahatlattı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Rus basınında yer alan habere göre, Türkiye’ye gelecek turistlerde deprem sebebiyle oluşan soru işaretlerine, bilim adamları tarafından “güvenli” yanıtı verildi.

Birkaç Rus bilim adamının, 6 Şubat’ta Türkiye’nin Güneydoğusunda meydana gelen depremin ardından, Rus turistlerin Türkiye’nin tatil beldelerinde güvenle dinlenebileceklerini söylediği bildirildi. Atorus’un haberine göre Rus bilim adamları, depremlerin tektonik levhaların birleştiği yerlerde oluştuğunu belirtirken, Antalya gibi Türkiye’nin ünlü tatil beldelerinin levhanın sınırında değil, plakanın kendisinde olduğunu ifade etti. Bu nedenle, bu bölgelerde olası depremlerin Anadolu levhasının sınırından daha zayıf olacağına dikkat çeken bilim adamları, Türkiye’nin popüler tatil beldelerindeki otel altyapısının da sismik direnci açısından çok dikkatli bir şekilde ele alındığını vurguladı.

Yorum Yaz