We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Rus Tur opertörlerinin Türkiye planı belli oldu

Rus Tur opertörlerinin Türkiye planı belli oldu

Rusya’nın 22 Haziran Türkiye hava trafiğinin açılmasıyla planlamalar başladı.  Tur operatörleri, Türkiye’ye ilk charter seferlerinin ne zaman ve nereden uçacağı açıkladı. kısıtlamaların öncesindeki uçuş programlarıının uygulanma kararı alındı. Karara göre 22 Haziran’dan itibaren tatil köylerine (Antalya, Bodrum, Dalaman) ve İstanbul’a hem charter hem de düzenli uçuşlara izin verildi.

Tourdom.ru’da yer alan habere göre ve  Vestnik ATOR’un kaynaklarına göre, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı hafta sonu boyunca Türkiye genelinde çok sayıda NOTAM’ı Rus havaalanlarına ve havayollarına gönderdi. 21 Haziran’da tur operatörleri, Türkiye’deki uçuş programlarını Pazartesi – Salı günleri gerçekleşecek. Pazar akşamı çok sayıda piyasa oyuncusu, Antalya’ya ilk uçuşların tarihlerini ve şehirlerini açıkladı.

Bu hafta sonu Türkiye’ye olan talep o kadar yüksekti ki bazı tur operatörlerine göre bazı şehirlerden ilk uçuşlar şimdiden %100 dolu ve birçok uçuşta sadece 24 Haziran, hatta 26 Haziran’dan itibaren koltuk bulunabiliyor.

TÜRKİYE’DEKİ TUR OPERATÖRLERİNİN UÇUŞ PLANLARI

Tur operatörleri, Antalya’ya uçuş programlarını en hızlı şekilde duyurmaya başladı. Ege kıyılarındaki tatil beldelerine (Dalaman, Bodrum) uçuşlar daha sonra eklenecektir.

Tur operatörü Coral Travel, Royal Flight uçuşlarıyla 22 Haziran’da Antalya’ya ilk turistlerini göndermeye hazır.

“ Moskova ve Yekaterinburg’dan uçmayı planlıyoruz. Coral Travel Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Marina Makarkova, 23 Haziran’dan itibaren sezon başında bölgesel programımızda açıklanan diğer şehirlerden kalkışları düşünüyoruz. ”dedi.

Tur operatörü PEGAS Touristik de 22.06.2021 tarihinden itibaren Nordwind ve Pegas Fly havayolları ile Türkiye uçuş programına verdiği aranın ardından kaldığı yerden devam etmeye hazır.

Şirkete göre, ilk PEGAS Touristik charter seferleri Moskova, St. Petersburg, Kazan, Samara, Mineralnye Vody, Novosibirsk, Perm, Rostov-on-Don, Yekaterinburg ve Ufa’dan Antalya’ya uçacak.

“Rusya Federasyonu’nun diğer bölgesel şehirlerinden kalkışlar daha da eklenecek. Türkiye’ye varış havalimanları da eklenecek – Dalaman, Bodrum, İstanbul. PEGAS Touristik’in Moskova ofisi, uçuş programı ayarlanma ve kurulma sürecindedir ”dedi.

ANEX Tur uçuş kiralama programının dizgi sürecinde hala ama şirket 22 Haziran başlayarak uçuş AZUR hava tur operatörü Ufa gelen ve ardından geçerli haftasında Moskova, St. Petersburg turistleri göndermeye hazır olduğunu söyledi, Rostov-on-Don , Samara, Nizhny Novgorod, Belgorod, Kaliningrad, Habarovsk, Krasnodar, Kavminvod, Novosibirsk, Perm ve Tyumen.

In 20 Haziran akşamı, TUI Rusya Vestnik Ator söyledi havayolları Moskova, St. Petersburg her gün 22 Haziran uçmak için Türkiye’ye uçuşlar yapmaktadır iznine sahip, ancak hazırlık ile Federal Hava Ulaşım Ajansı gelen bilgilere beklerken , Kazan ve Yekaterinburg’a Yamal havayolları ve AZUR havayolları bildirildi.

AZUR Air’in uçuşları ayrıca Rostov-on-Don, Samara, Belgorod, Kaliningrad, Novosibirsk, Nizhny Novgorod, Ufa, Habarovsk, Krasnodar, Kavminvod, Tyumen, Perm’den TUI turistlerini uçurmayı planlıyor.

“21 Haziran 2021’de Federal Hava Taşımacılığı Kurumu, Türkiye ile hava ulaşımına ilişkin kısıtlamaların kaldırılması konusunda havayolunu resmi olarak bilgilendirir açıklamaz ve ayrıca havayollarının bulunduğu bölgelerin listesini netleştirir açıklamaz diğer ortaklarımızdan bilgi almayı bekliyoruz. 1 Nisan 2021’den itibaren uluslararası trafiğe açık olan bölgeler için getirilen Türkiye’ye uçuş yasağı kaldırılacak. Bu bilgilere dayanarak önümüzdeki iki hafta için uçuş programlarımızı planlayacağız. TUI Rusya, Vestnik ATOR’a verdiği demeçte, 5 Temmuz 2021’den itibaren Türkiye’nin kapanmasından önce onaylanan hacimde uçuş programını gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Intourist tur operatörü , Red Wings ve AZUR air kanatlarında Antalya uçuş programına kaldığı yerden devam ediyor. Kalkışlar 22 Haziran’dan itibaren Moskova ve Kazan’ın yanı sıra St. Petersburg, Samara ve Rostov-on-Don’dan başlıyor.. Turları 23 Haziran’da Kazan’dan başlaması gereken turistlere, uçakla transfer teklif edilecek. 22 Haziran tur ücreti ve ek ücretler değişmeden.

“Yekaterinburg, Ufa, Mineralnye Vody’den – tur operatörünün web sitesindeki uçuş programına göre hareketler 23 Haziran’dan itibaren başlayacak. 22 Haziran’da başlaması gereken turlara, tur ücreti ve ek ücretler değiştirilmeden 23 Haziran’da başlayan uçuşlara transfer teklif edilecek. AZUR Air’in kanatlarında diğer şehirlerden uçuşların başlaması ve Dalaman’a uçuş programı yakın zamanda açıklanacak.”

Tur operatörleri Biblio-Globus ve TEZ Tour’un uçuş programları ile ilgili bilgilerin  21 Haziran günü gün içerisinde açıklanması bekleniyor, güncellemeler için takipte kalın .

HAZİRAN AYINDAKİ İLK UÇUŞLARDA KALKIŞLI TÜRKİYE TURLARININ MALİYETİ NE KADARDIR?

Tüm tur operatörleri için Türkiye’de tatil fiyatları dinamiktir ve talebe bağlı olarak her saat değişebilir. Aşağıdaki fiyatlar – 20 Haziran akşamı için tam paket için belirtilmiştir, yani gidiş-dönüş uçuşlar, grup transferleri, konaklama, her şey dahil yemekler, sağlık sigortasını içerir.

20 Haziran akşamı, Coral Travel’ın 22 Haziran’da Moskova’dan 3 * Antalya oteline “her şey dahil” için Moskova’dan 9 gece maliyeti 50 978 ruble olan bir paket turu var. iki kişilik. 22 Haziran’da Yekaterinburg’dan ayrılan benzer bir tur – 71.143 ruble. iki kişilik.

2 yetişkin için 10 gün (9 gece) süren turlar için 22 Haziran’da Moskova’dan Antalya’ya uçuşla PEGAS Touristik’te fiyat örnekleri: Grand Hotel Derin 4 * – 55 203 ruble’den. iki kişilik, Concordia Celes Plajı 5 * – 80 641 s. iki kişilik, Armas Kaplan Paradise 5 * – 75 468 s. iki kişilik, Fame Residence Kemer & Spa 5 * – 96.162 ruble’den. iki kişilik, Belek Beach Resort Hotel 5 * – 139 612 s. iki kişilik.

22 Haziran’da kalkan turlar için ANEX Tour fiyatları aşağıdaki gibidir: Antalya’da 4 * otele 7 gecelik tur, her şey dahil yemekler: 42 bin ruble. iki kişilik, 5 * otele aynı tur – 46 bin ruble. 7 gece için.

Turlar 22.06’da 10 gecelik Antalya otellerine ANEX Turu: 4 * otele paket tur – 52 bin ruble. her şey dahil yemekli iki kişilik, 5 * otele aynı tur – 58.300 ruble’den. iki kişilik.

“Intourist” de, 24 Haziran’da hareket eden Kemer’de her şey dahil yemekli 3 * bir otele tur artık 40.748 ruble fiyatla satın alınabiliyor. iki kişilik 7 gece, 5 * otele aynı tur – 50.362 ruble. iki kişilik.

22-24 Haziran tarihlerinde Moskova’dan Antalya tatil yerlerine 5 * otellere her şey dahil yemekli 9 gecelik kalkışlı TUI Rusya turları için fiyat örnekleri: 69 266 r’den Laphetos Beach Resort & Spa’ya 5 * (22.06 kalkış) paket tur … iki kişilik, 105.752 ruble’den Hane Family Resort Hotel 5 * (kalkış 23.06) turu. iki kişilik, otele Noxinn Deluxe 5 * (kalkış 24.06) 84 848 ruble’den. iki kişilik.

Markalı tur operatörü konseptli (FUN & SUN) otellerde, 22 Haziran Moskova çıkışlı, her şey dahil ve ultra her şey dahil sistemlerinde 9 gece / 10 gün konaklamalı TUI Rusya turlarının fiyatları aşağıdaki gibidir:

Otele tur FUN & SUN FAMILY Life Belek 5 * (Belek) – 160 428 214 ruble’den. iki kişilik, otele FUN & SUN SMART Hane Sun 5 * (Yan) – 106 368 ruble’den. iki kişilik, EĞLENCE ve GÜNEŞ AİLESİ Belek Soho 5 * (Belek), 23 Haziran’da kalkış – 149.146 ruble. iki kişilik.

Yorum Yaz